Dėl ateities dar kalbėsis vėliau
Pasak premjerės, G.Jakštas pas ją atėjo su atsistatydinimo pareiškimu.
„Švietimo ministras gal penktadienį to nepaminėjo, bet jis atėjo pas mane aštuntą valandą su atsistatydinimo prašymu. Noriu pasakyti, kad ministrui tikrai užtenka nuovokos įvertinti, kad ta situacija, kuri susiklostė su tarpiniais atsiskaitymais, nėra labai maloni“, – pirmadienį žurnalistams sakė I.Šimonytė.
Premjerė teigė, kad prie G.Jakšto darbo ateities klausimo bus grįžtama ateityje, žiūrint, kaip bus išspręsta tarpinių atsiskaitymų situacija.
„Dabar joks atėjęs naujas ministras, atsisėdęs į ministro kėdę, šitos situacijos greitai negalės, (...) mes sutarėme, kad dabar ministras su savo komanda tą ir daro, o prie visų diskusijų apie atsistatydinimus grįšime tada, kai viskas bus išspręsta“, – kalbėjo I.Šimonytė.
Didele dalimi tai priklausys ir nuo to, kaip ministrui pavyks suvaldyti šią situaciją, o, tikiuosi, kad pavyks.
Paklausta, ar prie ministro ateities klausimo bus grįžta rugsėjo mėnesį, ji teigė, kad „gal ir greičiau“.
„Didele dalimi tai priklausys ir nuo to, kaip ministrui pavyks suvaldyti šią situaciją, o, tikiuosi, kad pavyks“, – tvirtino I.Šimonytė.
Pasak premjerės, ji ilgai diskutavo su ministru apie tarpinių atsiskaitymų įgyvendinimą, „ar mes esame pasiruošę ir galime į šitą eksperimentą eiti“.
„Kadangi patys supratome, kad tai yra pirmas kartas ir tų netikėtumų gali būti visokių“, – kalbėjo I.Šimonytė.
Vyriausybės vadovės teigimu, nuo pat pradžių buvo aišku, kad atsiskaitymų rezultatais nepatenkinti moksleiviai galės juos perlaikyti, vykdant tarpinius patikrinimus tapo akivaizdu, kad „situacija išėjo labiau komplikuota, nei buvo tikimasi“.
„Tas užduotis pasižiūrėjus tikrai kartais atrodo, kad žmonėms, kurie yra profesionalai, ekspertai, kuriems duodamas užsakymas paruošti užduotį, kažkodėl atrodo, kad užduoties paskirtis yra padaryti taip, kad mokiniams kuo sudėtingiau“, – teigė I.Šimonytė.
„To aš nelabai suprantu“, – pridūrė ji.
Pasak I.Šimonytės, pirmiausia reikia nenuvilti tų mokinių, kurie tarpinių atsiskaitymų metu pasirodė gerai, tad neplanuojama stabdyti šių patikrinimų vykdymo.
„Į tų vaikų, kurie prasčiau pasirodė, interesus taip pat bus atsižvelgta, nes tai planuota nuo pat pradžių“, – sakė premjerė.
Ministras: o kas išspręs problemas?
Ministras penktadienį spaudos konferencijoje žurnalistams sakė svarstęs atsistatydinimo galimybę, tačiau jos atsisakęs, nes nori ištaisyti klaidas.
„Tikrai detaliai vertinome šitą variantą, kuris, matyt, būtų paprasčiausiai tiek man pačiam, tiek viceministrui. Bet kas tada švietimo sistemoje bus? Ar mes turime žmonių, kurie dabar būriuotųsi ir norėtų užimti šitas pozicijas bei išspręsti esančias problemas? To nematome. Sudėtinga yra netgi ekspertų pritraukti į komisijas vertinti patikrinimus“, – pridūrė ministras.
Prezidentas nusivylęs
Prezidentas G.Nausėda šeštadienį pareiškė, kad padarė klaidą, kai paskyrė G.Jakštą švietimo, mokslo ir sporto ministru.
„Čia viena iš skaudesnių temų, ypač prisimenant, kas pastaruoju metu įvyko. Nesiseka mums su ministrais, pasakysiu atvirai. Manau, kad padariau klaidą patvirtindamas šitą ministrą. Ir kad labai sunku (...), kai priimi kažkokius valinius sprendimus ir matai, kad situacija nesikeičia“, – susitikdamas su už jo kandidatūrą siekiant perrinkimo pasirašiusiais rinkėjais Kaune sakė G.Nausėda.
G.Jakštas švietimo ministru buvo paskirtas pernai liepą, politikas iki tol ėjo viceministro pareigas.
G.Jakštas užsiminė apie galimą pasitraukimą iš posto, tačiau teigė, jog apie tai bus galima kalbėti tik tada, kai bus išspręstos problemos dėl kritikos sulaukusių vienuoliktokų tarpinių patikrinimų.