„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2021 03 23 /15:43

Į Užsienio reikalų ministeriją iškviestas Kinijos ambasadorius Lietuvoje

Užsienio reikalų ministerija (URM) antradienį iškvietė Kinijos ambasadoriui išreikšti protestą dėl sankcijų parlamentarei Dovilei Šakalienei ir kitiems Europos Sąjungos piliečiams.
Užsienio reikalų ministerija
Užsienio reikalų ministerija / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Pasak URM, Kinijos ambasadorius antradienį iškviestas išreikšti protestą dėl D.Šakalienės bei „Europos Sąjungos institucijų ir žmogaus teises Kinijoje ginančių asmenų iš ES valstybių narių įtraukimo į Kinijos sankcijų sąrašus“.

„Ambasadoriui priminta, kad vakar Briuselyje vykusioje ES Užsienio reikalų taryboje patvirtintas asmenų, kuriems taikomos ribojamosios priemonės pagal ES Globalų sankcijų už žmogaus teisių pažeidimus režimą, sąrašas nėra nukreiptas nė prieš vieną šalį“, – teigia ministerija.

URM akcentuoja, kad šiuo sąrašu, remiantis įrodymais, pritaikytos sankcijos „fiziniams ir juridiniams asmenims, vykdantiems rimtus žmogaus teisių pažeidimus įvairiose šalyse“.

„Ambasadoriui buvo priminta, kad žmogaus teisių apsauga yra ilgalaikis Lietuvos užsienio politikos tikslas ir šios Vyriausybės prioritetas, o Kinija paraginta vietoj atsakomųjų priemonių imtis spręsti žmogaus teisių pažeidimus“, – tvirtinama ministerijos pranešime spaudai.

Pekinas sankcijas dešimčiai europiečių, tai pat ir D.Šakalienei, įvedė kaip atsaką į Europos Sąjungos sankcijas Kinijos pareigūnams dėl uigūrų mažumos persekiojimo. Juodajame Kinijos sąraše tai pat atsidūrė keli europarlamentarai, Belgijos, Olandijos parlamentų nariai, mokslininkai. Jiems uždrausta atvykti į Kiniją.

Be D.Šakalienės į juodąjį Kinijos valdžios sąrašą pateko ir Lietuvos nuolatinėje atstovybėje Europos Sąjungoje dirbanti Aušra Semaškienė, taip pat jų abiejų sutuoktiniai, dirbantys diplomatinėje tarnyboje.

Tarpparlamentiniam aljansui dėl Kinijos priklausanti socialdemokratė D.Šakalienė teigia, kad šis Pekino žingsnis rodo, kad Kiniją veikia principinga ES pozicija.

ES pareigūnai neseniai sutarė įvesti sankcijas keturiems Kinijos pareigūnams dėl uigūrų persekiojimo.

Žmogaus teisių gynėjai teigia, kad mažiausiai milijonas uigūrų ir kitų tiurkiškai kalbančių musulmonų yra kalinami vadinamosiose perauklėjimo stovyklose Kinijos šiaurės vakariniame Sindziango regione. Kinija taip pat kaltinama Sindziange naudojanti priverstinį darbą ir vykdanti prievartinę moterų sterilizaciją.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs