„Vienas iš tokių variantų, iškilo klausimas, o kodėl gi, jeigu neteikia į Seimo pirmininko pavaduotojus Remigijaus Žemaitaičio, tai partija galėtų duoti visai kitą asmenį į Seimo pirmininkus, kad Seimo pirmininko pozicija grįžtų į „Nemuno aušros“, tarkime, poziciją“, – penktadienį transliuotame LRT televizijos reportaže sakė „Nemuno aušros“ lyderis.
„Tai gali būti koalicijos sutarties pakeitimas, gali trys politikos lyderiai susitarti jos pakeitimą, visko gali būti“, – kalbėjo R.Žemaitaitis.
Jis teigė turintis kandidatų į Seimo pirmininko pareigas, tačiau savęs jose sakė nematantis.
„Nemuno aušros“ pirmininkas R.Žemaitaitis pirmadienį pranešė, kad jeigu nebus vykdoma koalicijos sutartis dėl antro „Nemuno aušros“ Seimo vicepirmininko, partija gali trauktis iš valdančiosios koalicijos.
Tuo metu Seimo pirmininkas Saulius Skvernelis teigė, jog esant poreikiui sutartis gali būti dar kartą pasirašyta.
„Klausimas, kas bus tos naujosios sutarties signatarai“, – sakė jis.
Paklaustas, ar ketina teikti R.Žemaitaičio kandidatūrą į Seimo vicepirmininkus, S. Skvernelis sakė, kad dėl to bus tariamasi.
„Kai bus siūlymas, pasitarsime, o galutinį sprendimą priims Seimo pirmininkas“, – kalbėjo demokratas.
Anksčiau Seimo pirmininkas S. Skvernelis teigė R.Žemaitaičio kandidatūrą į vicepirmininkus teiksiąs tik, kai bus išspręstos jo „teisinės problemos“.
Koalicijos sutartyje „Nemuno aušrai“ numatyti du Seimo vicepirmininko postai. Seimo pirmininko pavaduotoja jau paskirta šios frakcijos narė Agnė Širinskienė, o į antrą poziciją pretenduoja R.Žemaitaitis.
„Nemuno aušros“ vedlys yra teisiamas dėl neapykantos kurstymo prieš žydus, gruodį Seimas panaikino jo teisinę neliečiamybę.
Lapkritį prokuratūra pradėjo dar vieną ikiteisminį tyrimą, susijusį su R.Žemaitaičiu – dėl galimo neapykantos kurstymo, kviečiant žmones uždegti žvakutes prie konservatoriaus Vytauto Landsbergio namų ir dėl galimo tuometinės premjerės Ingridos Šimonytės šmeižimo.
Pagal Seimo statutą, parlamento vadovas iš viso gali turėti septynis pavaduotojus. Šeši paskirti per pirmąjį Seimo posėdį.
Valdančiąją koaliciją sudarė Lietuvos socialdemokratų partija, Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ ir partija „Nemuno aušta“. Iš viso ji Seime turi 86 atstovus.