2014 06 05

Į Vijolių sporto gimnaziją veržiasi vaikai iš visos Lietuvos

Nuo rugsėjo 1-osios Vijolių vidurinė mokykla taps sporto gimnazija, kuri ruoš talentingus, aukšto meistriškumo sportininkus.
Vijolių vidurinė mokykla
Vijolių vidurinė mokykla / Vadimo Simutkino nuotr.

Vijolių vidurinės mokyklos direktorės Irmos Abromaitienės teigimu, norinčiųjų mokytis sporto gimnazijoje skaičius pranoko visus lūkesčius.

„Pagal darbo grupės, Kūno kultūros ir sporto departamento bei Švietimo ministerijos susitarimą, į nuo rugsėjo 1 dienos pradedančią veikti sporto gimnaziją galime priimti 185 mokinius. Tačiau jau šiandien yra 222 pretendentų paraiškos. Šiuo metu paraiškas dėl galimybės mokytis sporto gimnazijoje yra pridavę 102 vaikai iš regionų ir 120 vaikų iš miesto. Ir tai ne pabaiga, nes vis dar yra norinčių, nors, deja, priėmimas yra oficialiai pasibaigęs. Planavome sudaryti 8 klases, tačiau šiandien jau yra suformuota 10 klasių. Kadangi norinčių mokytis mūsų mokykloje skaičius yra per didelis, komisija visą šią savaitę atrinkinės mokinius – didžiausias dėmesys bus kreipiamas į moksleivių sportinius rezultatus“, – aiškino I.Abromaitienė.

Kadangi norinčių mokytis mūsų mokykloje skaičius yra per didelis, komisija visą šią savaitę atrinkinės mokinius – didžiausias dėmesys bus kreipiamas į moksleivių sportinius rezultatus.

Direktorės teigimu, nuo rugsėjo 1 dienos pradėsianti savo veiklą sporto gimnazija bus ne tik regioninė, bet ir visos Lietuvos sportininkų mokykla.

„Čia nori mokytis vaikai iš Kėdainių, Alytaus, Plungės, Mažeikių, Kauno, Jonavos, Anykščių, tai – plati Lietuva. Taip pat galiu pasidžiaugti, kad šią rugsėjo 1 dieną švęsime du mokyklos gimtadienius. Pirmiausia bus 10 metų, kai mes startavome su pirmomis dviem sportinėmis klasėmis mokykloje, o antra – po 10 metų padarėme didelį kokybinį šuolį – tapome sporto gimnazija“, – teigė I.Abromaitienė.

Su gimnazija dirba 11 sporto federacijų

Šiaulių miesto savivaldybės Kūno kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Gintaras Jasiūnas teigė, kad į Vijolių vidurinės mokyklos virsmą sporto gimnazija įsijungė labai daug institucijų, kurios tam padėjo tinkamai pasiruošti. 

„Džiugina tai, kad į šį projektą įsijungė labai daug įvairiausių institucijų, taip pat net 11 Lietuvos sporto šakų federacijų yra įsitraukusios į šį darbą. Federacijos tiesiogiai dalyvauja procese, siūlo pačius geriausius sportininkus, juos deleguoja oficialiais raštais. Galime pasidžiaugti, kad 80 proc. į gimnaziją stojančių vaikų atitinka sporto meistriškumo kriterijus, 20 proc. vaikų dar neturi sportinių rezultatų, bet yra fiziškai gabūs. Viena iš sporto gimnazijos paskirčių ir yra atrasti vaikus, ypač iš regionų, kurie yra gabūs, bet neturi galimybių šiuos sugebėjimus ugdyti. Mokiniai, kurie nepateks į gimnaziją, vis tiek liks kandidatų sąrašuose ir esant laisvų vietų per mokslo metus galės vieni kitus pakeisti“, – sakė G.Jasiūnas.

Galime pasidžiaugti, kad 80 proc. į gimnaziją stojančių vaikų atitinka sporto meistriškumo kriterijus, 20 proc. vaikų dar neturi sportinių rezultatų, bet yra fiziškai gabūs.

Vijolių gimnazijoje bus kultivuojamos šios sporto šakos: futbolas, rankinis, krepšinis, tinklinis, regbis, irklavimas, lengvoji atletika, žolės riedulys, tekvondo. Trenerių, kurie dirbs su jaunaisiais sportininkais, bus apie 25–27. 

Gimnazija šiek tiek netipinė

Spaudos konferencijoje dalyvavęs miesto meras Justinas Sartauskas džiaugėsi pagaliau įgyvendintu sporto gimnazijos įkūrimo projektu Šiauliuose.

„Kadangi aštuonerius metus miestas iš savo biudžeto finansavo dvi Vijolių mokyklos sportines klases, Savivaldybė ir toliau rems mokyklą – iki rugsėjo 1-osios bus pakeisti visi šios mokyklos langai, kad Vijolių sporto gimnazija startuotų pakelta galva“, – žadėjo meras.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis