Mokyklų vadovų asociacijos Vilniaus skyriaus pirmininkas Edmundas Grigaliūnas 15min.lt teigė, kad kai kurios mokyklos jau kurį laiką gyvena be telefono ryšio, o kelioms delspinigius skaičiuoja „Lesto“.
„Lesto“, pavyzdžiui, labai greitai reaguoja, duoda į teismus, delspinigius prisiteisia. „Teo“ telefonus atjunginėja ir internetą. Kiekvienas savais metodais, – sako E.Grigaliūnas.
„Dabartiniu metu yra prasta finansavimo situacija, nes metų biudžetas buvo sudarytas dešimčiai mėnesių, o jie jau praėjo. Jau metų pradžioje buvo aišku, kad taip bus.
Jei steigėjas ras galimybių, tai problemos bus išspręstos, o jei ne, tai taip ir liks. Bus tada ir teismų, ir visko. „Lesto“, pavyzdžiui, labai greitai reaguoja, duoda į teismus, delspinigius prisiteisia. „Teo“ telefonus atjunginėja ir internetą. Kiekvienas savais metodais“, – pasakojo E.Grigaliūnas.
A.Zuoko paliktos minos?
Vilniaus vicemeras konservatorius Valdas Benkunskas ramino, kad mokyklos bėdoje tikrai nebuvo paliktos. Nors tai, kad kai kurios gimnazijos jau priverstos verstis be telefoninio ryšio, vicemerui buvo naujiena, jis žadėjo, kad jau šią savaitę savivaldybė ras išeičių.
„Badu mokyklos nemiršta, bet problema yra. Praėjusi valdžia patvirtino deficitinį biudžetą lapkričiui ir gruodžiui pinigų nenumatydama. Pinigų turėjo būti surasta skolinantis, tačiau skolinimasis nėra įvykęs. Šią savaitę tarybos posėdyje planuojamas biudžeto peržiūrėjimas numatant finansavimą mokykloms“, – sakė vicemeras.
Praėjusi valdžia patvirtino deficitinį biudžetą lapkričiui ir gruodžiui pinigų nenumatydama. Pinigų turėjo būti surasta skolinantis, tačiau skolinimasis nėra įvykęs, – paaiškino V.Benkunskas.
V.Benkunsko tvirtinimu, labiausiai įsiskolinusios tos sostinės mokyklos, kuriose trūksta mokinių, bei tos, kurios drįso pasinaudoti pernykščiu savivaldybės raginimu remontuotis, nors buvo matyti, kad tam pinigų miesto valdžia neturės.
„Prieš rinkimus mokyklos buvo skatinamos darytis einamuosius remontus. Už tuos darbus dažniausiai išrašomos sutartys šešiems ar daugiau mėnesiams, bet pinigų šiemet tiems darbams apmokėti nebuvo numatyta. Tai dabar guli krūva sąskaitų“, – pripažino vicemeras.
Pasak jo, šios sąskaitos sudaro didžiąją skolų dalį. Neapmokėtos sąskaitos už komunalines paslaugas, pasak vicemero, kur kas mažesnė bėda.
„Labai skirtingos situacijos yra. Kai kurios didesnės – pavyzdžiui, Licėjus, Mykolo Biržiškos gimnazija, Gabijos gimnazija – išgyvena iš krepšelio puikiausiai visus metus. Tačiau tokios, kurios skirtos tūkstančiui moksleivių, o surenka 500, gyvena blogai”, – sakė jis.
Vicemeras žadėjo, kad trečiadienį perskirsčius biudžetą, į kritinę būklę patekusias mokyklas pinigai turėtų pasiekti jau kitą savaitę.