Praėjusią savaitę priimtame ministrų kabineto nutarime rašoma, jog šios lėšos skirtos „advokato Gyčio Kaminsko atstovavimo 2008 m. birželio 26-27 d. Europos Bendrijų teisingumo teisme išlaidoms padengti“.
Liepą Europos teisingumo teismas (ETT) paskelbė, kad Lietuva turi vykdyti Vokietijos teismo sprendimą mažametės Luisos Rinau globą atiduoti jos tėvui Michaeliui Rinau.
ETT nusprendė, kad klaipėdietė I.Rinau privalo vykdyti vokiečių teismo sprendimą ir grąžinti vaiką tėvui.
I.Rinau kelerius metus Vokietijos ir Lietuvos teismuose bylinėjosi dėl dukters globos. Ir Vokietijos, ir Lietuvos teismai nusprendė, kad ji neteisėtai išvežė dukrą iš Vokietijos, todėl privalo ją grąžinti tėvui. Įsigaliojęs neskundžiamas Aukščiausiojo Teismo sprendimas nurodo, kad Luisa turi būti grąžinta į Vokietiją.
2006 m. liepą I.Rinau, gavusi buvusio sutuoktinio leidimą, išvažiavo su dukra į Lietuvą, iš kur pranešė nežadanti grįžti.
Motina turėjo mergaitės tėvo sutikimą ribotam laikui – dviem savaitėms išvežti mergaitę, todėl teismai pripažino, kad jos išvežimas buvo teisėtas, tačiau mergaitės laikymas Lietuvoje be tėvo sutikimo ir pasibaigus nustatytam terminui esąs neteisėtas.
Šiuo metu už savivaliavimą, kai nepasibaigus teisinėms procedūroms Lietuvoje mergaitės tėtis savo dukrą išsivežė į Vokietiją, M.Rinau išduotas Europos arešto orderis.
Po vaiko pagrobimo I.Rinau išskrido į Vokietiją, tačiau buvęs jos vyras neleido susitikti su dukra. Vietinės vaiko teisių tarnybos pranešė, kad M.Rinau yra išvykęs ir patarė kreiptis į advokatą. Vaiko taip ir nepamačiusi motina grįžo į Lietuvą.
M.Rinau nesutinka su tuo, kad jo veiksmai būtų vadinami pagrobimu ir aiškina turįs Vokietijos ir Lietuvos teismų patvirtintą teisę su dukra vykti, kur panorėjęs. M.Rinau piktinasi Lietuvos teisėsaugos institucijų neveiklumu ir sako ketinąs apskųsti Lietuvą Europos žmogaus teisių teismui. Anot jo, jei jis nebūtų ėmęsis veiksmų, būtų turėjęs laukti dar dešimt metų.