Šie V.Ševaldino teiginiai publikuojami britų dienraščio „The Financial Times“ reportaže apie IAE: jos istoriją, ginčus dėl jos likimo ir su numatomu uždarymu susijusias socialines ir ekonomines problemas.
„Kartą man buvo siūloma važiuoti vadovauti rusų elektrinei. Aš atsisakiau, – žurnalistui sakė V.Ševaldinas ir paaiškino: Ja – litovskij patriot“ (liet. – „Aš – lietuvių patriotas.“)
„Jei derėtis Briuselyje būtų leista man, ši elektrinė ir toliau veiktų. Bet viena pusė nenori manęs ten pasiimti, o kita – manęs ten matyti“, – kalbėjo IAE direktorius.
Reportažą rengęs britų žurnalistas taip pat kalbėjosi su prezidentu Valdu Adamkumi.
Jis sakė: „Tampame energetine sala. Aš netgi pavadinčiau tai rusų monopolija.“
„Mes nesuprantame tikrosios priežasties, dėl kurios Europos Sąjunga primygtinai reikalavo uždaryti IAE, kuri techniškai itin saugi. Suomija statosi naujus branduolinius reaktorius, o Lietuva verčiama uždaryti tai, kas nėra sugedę. Jei paklaustumėte, ar tai teisinga, mano manymu, tai nėra teisinga“, – britų žurnalistui sakė V.Adamkus.
Lietuva stojimo į Europos Sąjungą (ES) sutartyje įsipareigojo iki 2009-ųjų pabaigos visiškai uždaryti Ignalinos atominę elektrinę. Tačiau Vyriausybė skelbė besitikinti susitarti su Europos Komisija dėl vėlesnio jėgainės uždarymo.
Ši viltis žlugo po spalio 12-ąją neįvykusio konsultacinio referendumo dėl elektrinės darbo pratęsimo ir Briuselyje pakartotos EK vadovybės pozicijos, kad pratęsti elektrinės darbą iki 2012 metų neįmanoma.
Iki 2016–2018 metų Lietuvoje tikimasi pastatyti pirmąjį naujos atominės elektrinės reaktorių, o 2015–2016 metais nutiesti elektros tiltus į Lenkiją ir Švediją.