Projektas skirtas Lietuvos tūkstantmečiui. Juo siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į pilietinę savimonę, tautos šaknis, ieškant sąsajų su dabartimi ir ateities perspektyvomis.
Atokiame vienkiemyje surengtoje trijų dienų kūrybinėje stovykloje dalyvavo profesionalūs menininkai: grafikai Eglė Kuckaitė, Gražina Oškinytė-Eimanavičienė, Augustinas Virgilijus Burba; tapytojai Raimundas Gailiūnas, Osvaldas Juška; skulptorius Vytautas Mockaitis, asambliažų ir koliažų meistras Vitalijus Čepkauskas; juvelyrė Dalia Varnaitė ir keramikas Egidijus Radvenskas.
Pasitelkę skirtingas dailės šakas, technikas, raiškos formas bei autorines intencijas menininkai bandė konstruoti subjektyvias pajautas Lietuvos identiteto tema. Kūrybinės stovyklos metu buvo siekiama meno kalba atsakyti klausimus: Kas aš esu? Ko siekiu? Kas man yra Lietuva ir kas Lietuva yra pasauliui?
Analizuodami, kaip Lietuvos vardas garsinamas pasaulyje šiandien, menininkai mąstė apie pilietiškumą ir bendruomeniškumą už Lietuvos teritorijos ribų, kur buriasi naujos bendruomenės, ryškėja svetimos tautybės įgijimo ir savos praradimo ženklai.
Plenero dalyvių kūriniuose svarstoma, kaip mes save reprezentuojame pasaulyje ir kokie esame iš tikrųjų.
Pasibaigus projekto „LT identitetas – profesionalaus meno kontekste“ kūrybinei stovyklai, menininkų sukurti darbai, lydimi informacinio leidinio, keliauja po įvairias galerijas skirtinguose Lietuvos miestuose ir regionuose. Planuojama, kad kūrybinė diskusija, prasidėjusi atokiame Lietuvos kampelyje, bus pratęsta kitoje vietovėje, kitame kontekste, kitų autorių.
Paroda Klaipėdoje atidaroma penktadienį, 18 val., Klaipėdos dailės parodų rūmuose.