Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
2013 01 21 /08:21

Iš pašalpų gyvenančios lietuvės atvirumas britų spaudai: „Nesirengiu dirbti kaip šuo dėl minimalaus darbo užmokesčio“

Didžiojoje Britanijoje gyvenanti Lietuvos pilietė Natalija Belova viešai dėkoja britams už pašalpas ir atvirai sako, jog dirbti visu krūviu neverta, nes valstybė dosniai moka įvairiais pašalpas ir ji gali mėgautis prabangiu gyvenimu, skelbia istoriją apie 33-ejų moterį nušviečiantis „The Sun“.
Svarai sterlingų
Svarai sterlingų / „Scanpix“ nuotr.

Ši neslepia: „Britų pašalpos man ir dukrai garantuoja gerą gyvenimą.“ Per metus jai suteikiama apie 14,5 tūkstančių svarų siekianti parama, N.Belova sako, jog „tiesiog ima tai, kas duodama“.

„The Sun“ skaičiavimais, lietuvė iš Jungtinės Karalystės jau išmelžė apie 50 tūkstančių svarų sterlingų (per 200 tūkst. Lt). 

Besidžiaugdama, kaip pati sako, „keista“ sistema, ji gyvena prabangų gyvenimą. „Svarbu įsigyti gražių daiktų ir turėti geras atostogas.“

Gražus butas

„Nesirengiu dirbti kaip šuo dėl minimalaus darbo užmokesčio“, – populiariam britų laikraščiui tvirtino Natalija. 

Mokslus baigusi Natalija atvykusi į Didžiąją Britaniją dirbo viename kazino krupjė, tačiau prieš ketverius metus darbą metė. Susilaukusi dukrelės tapo vieniša mama ir nuo to laiko gyvena iš valstybės kišenės. Kas mėnesį ji iš valdžios sulaukia daugiau kaip 1 000 svarų paramos. Kaip rašo „The Sun“, pinigais moteris finansuoja „savo meilę dizainerių drabužiams, išvykas po Ispanijos saule ir šėliones naktiniuose klubuose“. 

Ji gyrėsi turinti gražų, visiškai įrengtą butą ir pinigų, leidžiančių tinkamai gyventi. 

„Mes tikrai neišvyksime. Britai man ir dukrelei garantuoja gerą gyvenimą“, – sako ji. 

Moteris turi tik vieną priekaištą: „Manau, kad jie turėtų apmokėti ir privačių auklių paslaugas, o ne tik už vaikų darželius.“

Nedirbs kaip šuo

Per savaitę moteris gauna 279 svarus paramos – 183 svarus (per 1 100 Lt)  sudaro pašalpa būstui, 76 svarai (per 300 Lt) yra vaikui skirta išmoka, dar 20 (per 80 Lt) svarų skiriami komunaliniams mokesčiams. 

Dirbdama ne visą darbo dieną emigrantė per savaitę prisiduria dar 125 svarus. Darbas prekybos įmonėje legalus, moteriai net nereikia išeiti iš namų. Kad neprarastų pašalpų, darbui ji skiria ne daugiau kaip 16 valandų per savaitę. Taigi, moters pajamos siekia apie 400 svarų per savaitę. Be to, ji gauna kuponus, už kuriuos gali įsigyti pieno ir vaisių, o už „interviu dėl darbo“ net ir kišenpinigių drabužiams. 

„Nesirengiu dirbti kaip šuo dėl minimalaus darbo užmokesčio“, – populiariam britų laikraščiui tvirtino Natalija. 

Mėgsta prabangą

Ji pasakojo turinti tris kredito korteles ir mėgstanti eiti į prabangias dizainerių drabužių parduotuves. 

Po žiemos atostogų Ispanijoje, Malagoje, ji su dukra Šv.Kalėdoms grįžo į Lietuvą ir čia išleido 1 000 svarų (per 4 000 Lt)

„Aš esu per daug kvalifikuota. Šios darbo vietos yra per žemos. Jie žmonėms, kurie neišsilavinę, o aš ne tokia“, – kalbėjo išeivė. 

„Man nerūpi, kas ką galvoja. Aš nedarau nieko bloga. Žinau, kad žmonėms nepatinka tai skaityti, bet kas jiems belieka? Ar jie neimtų pinigų, kurie jiems skiriami už buvimą su vaiku visą dieną?“ – kalbėjo Natalija. 

Visą darbo dieną ji teigė eitų dirbti, jei per metus galėtų uždirbti 25 tūkst. svarų (per 100 tūkst. Lt). N.Belova teigė esanti išsilavinusi moteris, kalbanti šešiomis kalbomis, tad neketinanti sėdėti prekybos centro kasoje ar dirbti valytoja. „Aš esu per daug kvalifikuota. Šios darbo vietos yra per žemos. Jos žmonėms, kurie neišsilavinę, o aš ne tokia“, – kalbėjo išeivė.

„The Sun“ moteris pasakojo, jog Lietuvoje išmokų sistema ne tokia dosni. Už vaiką per mėnesį galima gauti vos 20 svarų, šiokių tokių nuolaidų už dujas ir elektrą. 

Istorija apie lietuvę pasirodė tuo metu, kai vis dažniau prabylama apie tai, kad imigrantai piktnaudžiauja Didžiosios Britanijos socialine sistema. Baiminamasi, kad valstybės kišenę patuštins ir kitąmet atvyksiantys rumunai bei bulgarai. Iki šiol jie į šalį gali atvykti tik tuomet, jei iš anksto turi susiradę darbą. Atvykę į Jungtinę Karalystę jie taip pat galės naudotis visomis privilegijomis. 

Moka dirbantieji

Darbo ir pensijų sekretoriato atstovas Iainas Duncanas Smithas teigia, kad po paskutinių vyriausybės sprendimų šalyje susidarė galimybė gyventi iš išmokų.

„Tai neteisinga mokesčių mokėtojų atžvilgiu – ši vyriausybė stengiasi panaikinti šią sistemą ir atkurti teisingumą. Parama bus universalesnė ir ja galės pasinaudoti tie, kurie dirba“, – sakė jis.

Pasak I.D.Smitho, šiuo metu sistema žmonėms nesudaro jokios paskatos dirbti. „Mūsų reformos turės užtikrinti, kad nė vienas, kuris GALI dirbti, negalės gyventi iš valstybės, dabar darbštūs mokesčių mokėtojai finansuoja bedarbiams skiriamas išmokas“, – teigė atstovas. Jo teigimu, tikėdamiesi gauti paramą, žmonės turės dirbti.

„The Sun“ persūdė?

Tuo metu svetainėje „Liberal Conspiracy“ rašoma, kad laikraštis istoriją pakreipė savaip. Esą moteris „Linkedin“ profilyje skelbia savo CV, vadinasi, darbo ieško, tik jai nepavyksta gauti tinkamo. Be to, jau kurį laiką pašalpos už būstą patiems gavėjams nemokamos, jos nukeliauja tiesiai būsto šeimininkui. Esą iš tiesų moteris per savaitę gauna 76 svarus vaiko išlaikymui ir 125 svarus, kuriuos pati užsidirba, tad apie moters pajamas „The Sun“ skelbia netiesą .

„Linkedin“ profilyje, kuris vėliau buvo užslaptintas, galima buvo matyti, kad moteris kalba lietuvių, rusų, anglų kalbomis, kaip pati rašo, profesionaliu lygiu, taip pat gali susikalbėti lenkiškai ir japoniškai.

„Liberal Conspiracy“ informuoja, jog vienas skaitytojas per „Casting Call“ svetainę susisiekė su Natalija, norėdamas išsiaiškinti, ar visi pateikti teiginiai teisingi. Moteris atrašė: „Esu šiek tiek sunerimusi, nes „The Sun“ nukirpo daugelį mano pasakytų frazių ir straipsnis įgavo visiškai kitą esmę, kai kurie pareiškimai skamba siaubingai, nes jie skelbiami neužbaigti“. 

Svetainėje tvirtinama, kad „ The Sun“ istorija yra šokiruojanti, kaip ir visos kitos, skelbiamos šio leidinio.

Britai įsiutę

Po sekmadienį „The Sun“ paskelbta publikacija ankstų pirmadienio  rytą buvo per 1 000 komentarų. Britai neslėpė pasipiktinimo, ragino valdžią imtis veiksmų ir ištraukti šalį iš Europos Sąjungos.

„Vyriausybė turi atkreipti dėmesį į tai, kas vyksta. Arba ištraukite mus iš ES, arba tęskite savo darbus toliau, britai darys viską, kad išvyktų iš savo šalies. Rekomenduoju visiems, kas tik gali – išvykite! Bus tik blogiau, atvyks dar tūkstančiai žmonių, kurie ir toliau „plaus“ mūsų pinigus. Arba kils pilietinis karas“, – rašo vienas komentatorius. Kitas įspėja, kad netrukus šalį užplūs prikimštais autobusais atvyksiantys rumunai ir bulgarai, tad prie tokių publikacijų teks priprasti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos