Seulo Nacionalinėje universitetinėje ligoninėje viešėjęs medikas iš arti stebėjo, kokių veiksmų ėmėsi vietos valdžia iškilusiai krizei valdyti. Čia pirmasis susirgimas buvo užfiksuotas dar sausio 20-ąją. Ž.Židonis vylėsi, kad kai virusas pasieks Europą, įskaitant ir Lietuvą, šalys jau bus pasiruošusios atremti šią nelaimę.
Tačiau vasario viduryje į Lietuvą grįžusiam vyresniajam chirurgui rezidentui teko nusivilti.
„Aš tikėjausi, kad kai virusas atkeliaus į Europą, į Lietuvą, mes būsime tikrai pasiruošę, pasimokę iš Kinijos, iš Pietų Korėjos, kur tuo metu buvau, tačiau laikas parodė, kad mes iš klaidų svetimų nesimokome ir visiškai nepasiruošę pasitikome virusą. Nei apsaugos priemonėmis, nei psichologiškai, nei galų gale valdžia, mano manymu, neturėjo strategijų užtikrinti saugumo tiek darbuotojų, tiek medikų, tiek visuomenės“, – 15min teigė jis.
„Situacija tikrai yra nepavydėtina“, – sakė medikas.
Vyro teigimu, nors šalį liga užklupo staiga, Pietų Korėjoje jis jautėsi gerokai saugiau nei Lietuvoje, į kurią koronavirusas atkeliavo maždaug po mėnesio.
„Jaučiausi tikrai labai saugiai. Mačiau, kaip tvarkosi valstybė ir pats personalas su tuo virusu. (...) Lietuvoje tikrai saugiai nesijaučiu ir po pirmo atvejo, ir šiuo metu. Kaip pavyzdys, ligoninėje, kur dirbu, tiek aukštu žemiau, tiek aukščiau yra ne vienas diagnozuotas koronaviruso atvejis tiek tarp pacientų, tiek personalo. Tai žinote, koks gali būti saugumas iš tikrųjų. Situacija tikrai yra nepavydėtina“, – teigė Ž.Židonis, dirbantis Klaipėdos universitetinėje ligoninėje.
Skaičiuojama, kad koronavirusu šalyje šiuo metu yra užsikrėtę daugiau nei 110 medikų. Ž.Židonis tokius skaičius įvardija kaip „tragediją“.
„Tai yra tragedija. Kokie yra kaštai, kokie netekimai – tiek darbo jėgos, tiek iš finansinės pusės. Jeigu būtų laiku imtasi prevencinių priemonių, tokių tragiškų skaičių nebūtų buvę“, – kalbėjo vyras.
Plačiau apie medikų padėtį koronaviruso akivaizdoje ir kaip skiriasi Pietų Korėjos ir Lietuvos valdžios sprendimai, žiūrėkite reportaže: