2023 10 11

Iš Tel Avivo pakilo lėktuvas su 97 Lietuvos piliečiais

Iš Izraelio miesto Tel Avivo trečiadienio naktį pakilo privatus orlaivis, skraidinantis per 140 žmonių, iš jų – beveik šimtas Lietuvos piliečių, jie Lietuvoje turėtų būti po pietų.
AFP-Scanpix nuotr.
AFP-Scanpix nuotr.

Dukart atidėtą skrydį suorganizavo „Avia Solutions Group“ bendrovė „Skyllence“, jis vėlavo ir trečiadienio naktį.

„Lėktuvas pagaliau pakilo beveik pusę penktos ryte, šiuo metu žmonės skrenda į Bukareštą, turėtų leistis Bukarešte vietos laiku 7.40 val. ir Lietuvoje laukiame apie 12.50 val.“, – LRT radijui trečiadienio rytą sakė „Skyllence“ vadovė Vilma Vaitiekūnaitė.

Anot jos, lėktuve iš viso yra 141 žmogus bei kūdikis, tarp jų – 97 Lietuvos piliečiai ir 27 Izraelio piliečiai, likusieji – kitų šalių piliečiai.

Orlaivis taip pat gabena keliasdešimties piligrimų grupę, grupuotės „Hamas“ puolimo metu savaitgalį buvusią Izraelio okupuotame Vakarų krante.

Lietuvos institucijų savaitgalį skelbtais duomenimis, Izraelyje gyvena apie 7 tūkst. Lietuvos piliečių, dar maždaug puspenkto šimto šalyje viešėjo laikinai.

Antradienį į Artimuosius Rytus Lietuva išsiuntė kariuomenės „Spartan“ orlaivį. Šis 38 vietas turintis transporto lėktuvas Turkijoje budės savaitę tiems atvejams, jeigu Lietuvos piliečiams prireiks kitų evakuacinių skrydžių iš Izraelio.

Lietuvos ambasadorius Izraelyje Audrius Brūzga LRT radijui tvirtino, kad „Spartan“ skrydis gali būti organizuojamas trečiadienį, sulaukus pakankamai norinčiųjų skristi, pačių skrydžių gali būti ir ne vienas, o žmonės gali būti pradžioje gabenami į Turkiją ar kitą Europos šalį.

Anot jo, trečiadienio ryto duomenimis, į „Skyllence“ skrydį nepatenka apie 20 žmonių, pareiškusių norą grįžti į Lietuvą.

„Laukiame informacijos, kai tik sulauksime kritinės masės – matysime, kiek nori šiuo metu išvykti, priklausomai nuo to, organizuosime „Spartan“ skrydį“ (...), kuomet žinosime tikslų skaičių, kiek nori išvykti šiandien, tuomet skrydis ir įvyks“, – kalbėjo jis.

Savo ruožtu V. Vaitiekūnaitė sakė, kad bendrovė taip pat pasirengusi organizuoti daugiau skrydžių, jei būtų toks poreikis.

Grupuotė „Hamas“ šeštadienį netikėtai užpuolė Izraelį, įsiverždama į jo teritoriją ir vykdydama raketų atakas. Izraelis surengė atsakomuosius smūgius Gazos Ruožui. Per konfliktą žuvo šimtai žmonių tiek Izraelyje, tiek Gazos Ruože.

„Hamas“ yra palestiniečių kovotojų grupuotė, valdanti Gazos Ruožą, ji buvo įsitraukusi į keletą karų su Izraeliu nuo šio anklavo perėmimo 2007-aisiais. Grupuotę teroristine yra pripažinęs Izraelis, Jungtinės Valstijos, Europos Sąjunga, Jungtinė Karalystė bei kai kurios kitos valstybės.

„Hamas“ remia Iranas, finansuodamas ginklų įsigijimą, juos pats tiekdamas ir suteikdamas karinius apmokymus. „Hamas“ politinis biuras veikia Katare, čia įsikūrę kai kurie jų lyderiai.

Gazos Ruože gyvena 2,3 mln. žmonių, tačiau teritorijai Izraelis su Egipto pagalba nuo 2007 metų taiko blokadą – apribojo prekių ir pačių palestiniečių galimybes palikti ar atvykti į šią teritoriją vandeniu, jūra ar oru, išskyrus kelias dešimtis tūkstančių darbininkų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų