2023 09 30

Iš Zarasų į Vilnių pėsčiomis žingsniuojantys pedagogai: vis dar einame į susitarimą

Vieni streikuojantys pedagogai susirinkę prie Vyriausybės sostinėje, kiti – iš Zarasų pėsčiomis eina į Vilnių. Vakar apie 170 kilometrų ėjimą pradėjo 11 švietimo sistemos darbuotojų. Sekmadienį mokytojai ketina pasiekti Uteną.

Prisijungs daugiau žmonių

Iš Zarasų į Vilnių kartu su kolegomis einantis Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Andrius Navickas sakė, kad iš šeštadienio į sekmadienį jie nakvos Antalieptėje, o praėjusią naktį buvo apsistoję Baltriškės vienuolyne.

Anot A.Navicko, dėl visų nakvynės vietų yra sutarta iš anksto, o šiandien pakeliui iš Baltriškės į Antalieptę einančius mokytojus užklupo lietus.

„Mūsų eiti pradėjo 11, šiandien lietus užpuolė, sušlapom. Dabar einam trise, rytoj daugiau žmonių turėtų grįžti į maršrutą. Kažkas prisijungs, kažkas atsijungs. Galvojame, kad nuolat eitų apie dešimt žmonių“, – sakė A.Navickas.

Eglės Naprienės nuotr./Mokytojai pėsčiomis eina iš Zarasų į Vilnių
Eglės Naprienės nuotr./Mokytojai pėsčiomis eina iš Zarasų į Vilnių

Ėjime daug simbolikos

A.Navickas, paklaustas, kokiomis nuotaikomis einančiuosius sutinka vietiniai žmonės, pasakojo, kad kol kas pakeliui daug žmonių nesutinka: „Sutikome kelis kaime, bet dabar einame ten, kur nelabai gyvenamos vietos. Kai rytoj ateisime į Uteną, bus daugiau žmonių.“

Pirmąją dieną švietimo darbuotojai nuėjo apie 22 kilometrus, antrą – apie 15, tačiau toliau laukia ilgesnės atkarpos, kai kurios – daugiau nei 30-ies kilometrų: „Kaip nors, gal atlaikys kojos.“

Dienos kilometrai, anot jo, priklauso nuo nakvynės vietų – einama tiek kilometrų, kiek jų yra tarp nakvynės vietų.

Rytoj streikuojantys mokytojai turėtų pasiekti Uteną.

Ėjime daug simbolikos

A.Navickas minėjo, kad su savimi jie nešasi nedideles kuprines, gertuves, šiek tiek maisto.

Pašnekovas priminė, kodėl pasirinkta tokia streiko forma – eiti pėsčiomis: „Premjerės patarėjas kvietė ateiti, sakė, kad tikrai susitarsim – tai mes tą ir darom.

O tie veiksmai, kurie vyksta, irgi yra kaip kelias, kuris tęsiasi nuo pat 2018 metų.

Daug simbolikos (ėjime), be to, eiti sveika, taip pat būti gryname ore. O tie veiksmai, kurie vyksta, irgi yra kaip kelias, kuris tęsiasi nuo pat 2018 metų.

Vis dar einame į susitarimą ir jo nepasiekiame. Tai manome, kad reikia eiti iš tikrųjų ir kad einantys įveiks tą kelią.“

Ministro kalboje – šabloninės frazės

Su streikuojančiais ir ilgalaikę akciją prie Vyriausybės pradėjusiais mokytojais galima nedelsiant tęsti derybas dėl jų reikalavimų, šeštadienį teigė švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas.

„Aš kviečiu ir dabar (...) užvakar nusiuntėme siūlymus į jūsų pateiktus reikalavimus ir iki to, aišku, vyko derybos, dabar atsižvelgėme į tai, ką girdėjome, kas netinka. Atsiuntėme siūlymus, jeigu jau susipažinote su jais, tai galima ir šiandien tęsti derybas. (...)

Kai tik esate įvertinę ir pasiruošę – iš karto sakykit ir tęsiam pokalbį“, – šeštadienį sakė su streikuojančiais mokytojais prie Vyriausybės rūmų susitikęs ministras.

Ministras daugiau akcentuoja pavienių mokytojų problemas, bet noro spręsti sistemiškai nematome.

A.Navickas sako, kad ministro kalboje pasigedo sisteminio požiūrio: „Ministras daugiau akcentuoja pavienių mokytojų problemas, bet noro spręsti sistemiškai nematome.

Kartoja šablonines frazes: kad nėra galimybių. Vėlgi, o kas yra galimybės? Galimybės yra norai ir prioritetai, o tada sprendimai. Sprendimai juk galimi.“

A.Navickas taip pat pridūrė, kad sprendimų nėra nuo pat 2018 metų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas atskleidė: „Lidl“ dažno vartojimo prekių krepšelis – pigiausias
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai