Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2022 09 07

Išaiškintas asmuo, „Facebook“ prekiavęs plačiažnypliais vėžiais

Aplinkos apsaugos departamento Panevėžio gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai nustatė asmenį, „Facebooke“ prekiavusį plačiažnypliais vėžiais – saugoma vėžių rūšimi, rašoma departamento pranešime žiniasklaidai.
kompiuteris
kompiuteris / 123RF.com nuotr.
Temos: 1 Vėžys

„Plačiažnypliai vėžiai (lot. Astacus astacus) yra saugotini laukiniai gyvūnai, įrašyti į Lietuvos Respublikos saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių sąrašą, todėl jų prekyba yra draudžiama. Taip pat nevalia prekiauti vėžių dalimis ar gaminiais iš jų, neturint teisėtą įsigijimą patvirtinančių dokumentų“, – sako Panevėžio gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas Marius Kazlauskas.

Pasak aplinkosaugininko, lietuviški vėžiai – vandens sanitarai. „Jie suėda visus nebegyvus gyvūnus, kontroliuoja sraigių populiaciją ir mažina dumblių kiekį. Kartu jie labai pažeidžiami – didelę grėsmę jiems kelia ir invaziniai vėžiai“, – teigia M.Kazlauskas.

Už neteisėtą prekybą asmeniui gresia iki 300 eurų bauda.

Primename, kad aplinkosaugininkai tikrina ir stebi socialinius tinklus, skelbimus įvairiose interneto svetainėse, taip pat vykdo reidus turgavietėse.

„Be to, norime atkreipti dėmesį, kad šių metų rugpjūčio 26 d. įsigaliojus Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklių pakeitimui, uždrausta gaudyti plačiažnyplius vėžius mėgėjų žvejybos metu. Iki tol tokią veiklą vykdyti buvo galima įsigijus mėgėjų žvejybos kortelę“, – pažymi Panevėžio gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas.

Apie aplinkos apsaugos pažeidimus galite pranešti telefonu 112.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos