Kaip skelbia portalas bladet.no, teisme paaiškėjo, kad kaltinamojo telefonas galėjo dingti liepos 8-osios ar 9-osios naktį, praėjusiais metais. Tai buvo „Sony“ mobilusis telefonas.
Jis teigė pamenantis, kad naudojosi telefonu, kai kitas kaltinamasis – 29-erių lietuvis – paskambino ir paprašė atvežti daugiau degtinės.
„Tai – paskutinis kartas, kai pamenu, jog mačiau ir naudojausi savo telefonu“, – teigė 33-ejų kaltinamasis.
Filmavo?
Po šio skambučio keletas lietuvių susirinko penktadienio vakarą pavakaroti pas jį, prie laužo. Teisme buvo parodytos kaltinamojo mobiliojo telefono dangtelio nuotraukos, kuriose matyti, kad jis apdegęs. Kaltinamasis patvirtino, kad tai jo mobiliojo dangtelis. Jis tiksliai nežino, kas nutiko telefonui, tačiau turi keletą versijų, kas galėjo nutikti. Kaltinamasis pažymėjo, kad telefonu jis galėjo filmuoti lemtingą naktį.
„Per visus vakarėlius daromos nuotraukos ir video. Tai visiškai normalu“, – teisme pareiškė jis.
– Ar tai įvyko ir tą vakarą? – kaltinamasis buvo paklaustas teisme.
– Manau, kad taip.
– Ką jūs filmavote?
– Aš nežinau, ar iš tiesų filmavau. Tai – viena iš versijų, kodėl telefonas pradingo.
Paklaustas, kas galėjo sugadinti jo telefoną arba pradanginti jį, 33-ejų lietuvis teigė, kad tai turi būti žmogus, kuriam buvo nepalanku tai, kas buvo užfiksuota telefonu.
Paklaustas, kas galėjo sugadinti jo telefoną arba pradanginti jį, 33-ejų lietuvis teigė, kad tai turi būti žmogus, kuriam buvo nepalanku tai, kas buvo užfiksuota telefonu. Čia jis pažymėjo 29-erių kitą kaltinamąjį ir 48-erių lietuvį, kuriam iš pradžių buvo pareikšti kaltinimai, tačiau dabar jis teisme dalyvauja kaip liudininkas.
Paskutiniai telefono gyvybės ženklai
Teisme taip pat pateikta informacija apie paskutinius telefono „Sony“ parodytus gyvybės ženklus.
Paskutiniai įrašai buvo padaryti praėjusių metų liepos 9 d. po vidurnakčio:
Laikas 01.56.36.
Laikas 02.47.01.
Laikas 02.51.12.
Tai – laikai, kai iš minėto mobiliojo telefono buvo prisijungta prie interneto. Nieko apie vykdytas veiklas nėra žinoma. Paskutinis veiksmas telefonu truko 12 minučių ir 3 sekundes. Tai reiškia, kad paskutinis telefono gyvybės ženklas buvo liepos 9-osios naktį 03.14.15 laiku.
„Telefonai automatiškai prisijungia prie interneto, siunčiasi programų atnaujinimus ir pan. Taip pat prie interneto galima prisijungti ir rankiniu būdu. Vis dėlto pagal duomenų kiekį matau, kad jis buvo mažas tuo metu“, – sakė kaltinamasis.
Teisme jis taip pat pridūrė, kad telefoną kažkas galėjo paimti ir sunaikinti.
Daugiau telefonų
Kai kaltinamasis paskambino greitajai pagalbai penktadienį paryčiais, jis teigė, kad įėjo į namą ir rado kitą – laidinį telefoną.
Tuo metu pasirodęs teisme 33-ejų kaltinamasis sakė namuose turėjęs kelis mobiliuosius namuose, kuriais galėjo naudotis.