Nukenčia dėl atsipalaidavimo
„Šventė vyksta ramiai, žmonės mokosi švęsti“, – šeštadienio vakarą portalui 15min sakė Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja Andromeda Grauslienė.
Ji kol kas galėjo pateikti duomenis apie penktadienio įvykius. Per visą dieną dėl įvairių incidentų buvo pradėta 13 ikiteisminių tyrimų.
„Tai nėra daugiau už eilinį penktadienį ar šeštadienį“, – apibendrino pašnekovė.
Buvo surašyti du protokolai dėl alkoholio vartojimo neleistinoje vietoje. Kilo tik vienas didesnis incidentas – vakarop Jūros šventės eiseną bandė stabdyti jaunas vyras, vilkintis kamufliažinę aprangą su Rusijos ginkluotųjų pajėgų emblemomis. Dėl viešosios tvarkos pažeidimų jis buvo sulaikytas ir uždarytas į areštinę.
Jau naktį – apie 03.40 val. – patruliuojantys pareigūnai pastebėjo grumtynes Teatro gatvėje. Paaiškėjo, kad du aštuoniolikmečiai sužalojo 1993 m. gimusį vyrą. Pastarajam prireikė medikų pagalbos. Abu jaunuoliai buvo uždaryti į areštinę, pradėtas viešosios tvarkos pažeidimo tyrimas. Nors incidentas įvyko ne renginių metu, tai yra šventės teritorija.
„Galime pasidžiaugti – nebuvo pranešimų apie pasimetusius vaikus, nors pernai tokių būta. Pranešta apie porą kišenvagystės atvejų, kurių didžiųjų masinių renginių metu būna – žmonės pasigenda telefono, rankinės, piniginės“, – vardijo A.Grauslienė.
Ji paragino šventės dalyvius būti budresnius. Oras puikus, gatvėse žmonių – itin daug, jie atsipalaidavę, šventinė nuotaika užliūliuoja, rankinės nešamos atviros, piniginės laikomos galinėje kelnių kišenėje.
Pranešimų apie konfliktus su pirkėjais ar pardavėjais, kad būtų prireikę policijos pagalbos, nebuvo. Tiesa, pastarieji vis pasiskundžia, kad pasigenda nakčiai vietoje paliktų prekių – maisto, galanterijos gaminių,
„Reikalingas visų budrumas. Pirmiausia patys turime saugoti savo daiktus, savo turtą“, – atkreipė dėmesį pašnekovė.
Neblaivių nustatė du
A.Grauslienė priminė, kad prie Muzikinio teatro budi uostamiesčio policijos Nusikalstamų veikų registravimo skyriaus pareigūnai, kurie pasiruošę padėti nustatyti, ar alkoholio vartojęs asmuo gali sėsti už vairo.
„Jei piliečiai nėra tikri, ar gali vairuoti, galima pasitikrinti sertifikuotu alkoholio matuokliu ir išvengti nelaimės. Pernai sulaukėme poros šimtų norinčiųjų, tikėtina, kad kai kuriems tai padėjo apsispręsti“, – vylėsi policijos atstovė.
Pasak jos, ši paslauga ypač pravarti žmonėms, kurie jaučiasi dar nelabai įkaušę, bet aplinkiniai stabdo nuo vairavimo. Būna, kad ateina vyriškis, pasisako išgėręs „du alaus“, žmona tikina, kad vairuoti jau negalintis, bet vis tiek abejoja. Papūtęs į alkotesterį pamato, kad leistina riba viršijama, tad sutuoktinei telieka palinguoti galva: „Ar nesakiau…“
„Pagrindinis tikslas – ne nubausti, o užkardyti nelaimę, – pažymėjo A.Grauslienė. – Jei tik padės, jei tik yra galimybė patarti, išaiškinti, skaičiais įrodyti: „Pilieti, iškvėptame ore yra tiek ir tiek alkoholio, nevairuokite, pasaugokite save ir savo artimuosius.“ Pigiau ir saugiau išsikviesti taksi, paprašyti draugo pagalbos nei pakliūti į eismo įvykį.“
Per praėjusią parą pareigūnai patikrino 425 automobilių ir 25 dviračių bei paspirtukų vairuotojus. Buvo nustatyti du atvejai, kai žmonės vairavo neblaivūs. Viena moteris pripūtė 0,56 promilės, vyras – 1,12 promilės.
Uostamiesčio policijos atstovės žodžiais, per pastaruosius keletą metų žmonės ėmė švęsti pastebimai kultūringiau. Gatvėse matyti mažiau neblaivių asmenų, jie dažniau sėdi prie staliukų, kavinėse viduje ar lauke, alkoholį vartoja tam skirtose vietose.
Jei anksčiau pareigūnai matydavo ką nors, girtaujantį neleistinoje vietoje, sudrausmindavo ir liepdavo išpilti gėrimą, žmonės dažniausiai pykdavo ir ginčydavosi. Dabar paprastai sutinka besielgiantys nederamai ir alkoholį išpila neraginami.