Nori paskatinti ir kitus
Simo kelionė į Ameriką prasidėjo gegužės 24 dieną. Tuomet Paula ir Kevinas pradėjo savo mėnesį trukusią įvaikinimo procedūrą Lietuvoje.
Jų teigimu, su sūnumi abipusė meilė užsimezgė nuo pat pirmojo susitikimo.
„Jis bėgo taip greit, kaip tik įstengė, ir bėgo tiesiai pas mus“, – su ašaromis akyse pasakojo Simo įtėvis. Tačiau netrukus atsiduso ir pridūrė: „Nesakau, kad įsivaikinti lengva. Taip nėra, bet tikrai verta tai padaryti.“
Keturi iš šešių Burckhardų vaikų serga Dauno sindromu, tačiau tėvai ligų nesureikšmina. Pasak jų, tokiems vaikams tiesiog labai maža tikimybė būti priglaustiems savo gimtosiose šalyse. Dažniausiai jie taip ir užauga socialiniuose globos namuose.
Todėl Burckhardai kviečia ir kitus įtėvius pagalvoti, ar negalėtų priglausti ligotų vaikų ir parodyti visam pasauliui, kad neįgaliųjų negalima atstumti.
„Jei mūsų poelgis padės nors kam nors kitose valstybėse suprasti ir priimti savo vaikus, gal jie nuspręs jų nepalikti“, – kalbėjo P.Burckhard.
Dokumentus tvarkėsi mėnesį
Įsivaikinti Simą, pasak amerikiečių, nebuvo labai lengva. Lietuvoje jiems teko praleisti beveik mėnesį, kad susitvarkytų visus dokumentus, būtų patikrinti, ar yra tinkami įtėviai ir galiausiai gautų leidimą Simą išsivežti į jo naujuosius namus.
Galutinis leidimas įsivaikinti buvo atšvęstas pagal visas amerikietiškas tradicijas – „McDonald's“ užkandinėje.
„Tai buvo pirmasis Simo apsilankymas „McDonald's“. Toks sutapimas, kad mano pirmasis darbas penkiolikos irgi buvo „McDonald's“, – juokėsi K.Burckhardas.
Dabar Simas jau Amerikoje ir bus sotus ne tik maistu, bet ir meile. Anksčiau gyvenęs kambaryje kartu su kitais penkiais vaikų globos namų auklėtiniais, nuo šiol Simas turės savo erdvę. Akivaizdu, kad ir didelėje šeimoje jis jau pritapęs ir radęs savo vietą.