„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2021 10 26

ISM rektorius: 2 žingsniai, kuriuos dėl lyčių lygybės galime padaryti kiekvienas

ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto rektorius Dalius Misiūnas atviras: „Dažnai vis dar jaučiu kaltės jausmą dėl to, kad nepakankamai darau, jog įprasminčiau lyčių lygybę.“ D.Misiūnas šiemet prisijungė prie projekto „Babershop Lietuva“, kuriuo siekiama supažindinti vyrus su lyčių lygybės tema bei paskatinti tapti lyčių lygybės advokatais, rašoma pranešime spaudai.
Dalius Misiūnas
Dalius Misiūnas / Asmeninio archyvo nuotr.

Vyras sako dažnai pasvarstantis, kas turėtų įvykti per artimiausius penkerius metus, kad galėtume pasakyti, jog lyčių lygybės tema pasistūmėjo. „Kokie ženklai turėtų išduoti, kad mums sekasi realybę keisti į geresnę pusę? Ar tai tėvystės atostogų, ar moterų vadovių procentas? Ar atlyginimų skirtumo mažėjimas? Regis, tai pakankamai konkretūs skaičiai, kurie turėtų keistis, bet kas kasdienybėje bus kitaip?“, – svarsto projekto moderatorius.

Vyras juokauja, kad prie kitokios kasdienybės kūrimo pavyko prisiliesti karantino metu, kai visi didžiąją dalį laiko leidome namuose ir buvo galima daugiau prisidėti prie buities. Anot D.Misiūno, kasdienybėje pirmiausia norėtųsi keisti vadinamąją antrą moterų darbo pamainą, kuri nudirbama atliekant namų ruošos darbus bei prižiūrint vaikus. Remiantis Europos lyčių lygybės indeksu – heteroseksualioje poroje gyvenančios moterys buities darbus atlieka kelis kartus daugiau laiko nei jų partneriai vyrai. Vaikų auginimo klausimai taip pat labiau priskiriami moterims – tradiciškai vaikų priežiūros atostogos tenka motinoms.

„Mano manymu, visuomenėje įvyktų teigiamas pokytis lyčių lygybės srityje, jei mes praktiškai išspręstume buitines vaikų auginimo problemas“, – įsitikinęs D.Misiūnas.

Kalbėdamas apie konkrečius veiksmus, kurių jau dabar gali imtis kiekvienas D.Misiūnas išskiria du dalykus. „Pradėti reikia nuo savęs. Pirmas dalykas – rodyti teigiamą pavyzdį. Pačiam daryti tai, kaip nori, kad būtų. Antras dalykas – netoleruoti neigiamo pavyzdžio. Kai esame savo aplinkos burbule, kuriame daugiau ar mažiau sutinkame dėl dalykų – netoleruoti nėra ką, galime tik varžytis, kuris geriau parodys gerą pavyzdį.

Visai kas kita, kai atsidūriame situacijose „svetimuose burbuluose“, kur netinkamo elgesio netoleravimui prireikia drąsos. Aš pats prisimenu situacijų, kuriose reikėjo netoleruoti ir tai parodyti, ir turbūt pusę tų situacijų aš tiesiog ignoravau, nes man neužteko jėgos ir drąsos netoleruoti. Netolerancijos išraiška tampa vis sunkesne, kuo labiau nueini į kitą žmonių „burbulą“. Taigi, manau, kad vyrams tai ypač didžiulis iššūkis – gebėti ir pradėti netoleruoti netinkamo elgesio, nes tik taip galime daryti pokytį ne tik savo burbule.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“