Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
2019 01 30 /10:57

Išnagrinėti skundai dėl nemalonių kvapų ir oro taršos Klaipėdoje

Klaipėdos apygardos prokuratūroje atmesti Klaipėdos miesto savivaldybės mero ir asociacijos „Klaipėdiečių iniciatyva už demokratiją ir ekologiją“ prezidentės skundai. Jais buvo prašoma panaikinti pernai metų lapkričio 30 dieną prokuratūroje priimtus nutarimus atsisakyti taikyti viešojo intereso gynimo priemones dėl oro taršos gyvenamuosiuose Klaipėdos miesto šiaurinės dalies rajonuose, besiribojančiuose su Klaipėdos uostu ir dėl Klaipėdos miesto pietinėje dalyje tvyrančių nemalonių kvapų.
Juodais suodžiais išsitepęs vaikas
Vasarą socialiniuose tinkluose išplito nuotrauka, kurio buvo matyti juodais suodžiais išsitepęs vaikas. / Socialinių tinklų nuotr.

Nutarimai atmesti skundus iš esmės yra grindžiami Lietuvos Respublikos prokuratūros įstatymo 19 straipsnio 1 dalimi, kuri nustato, kad prokurorai gina viešąjį interesą, kai nustato teisės akto pažeidimą, kuriuo pažeidžiamos asmens, visuomenės, valstybės teisės ir teisėti interesai ir toks pažeidimas laikytinas viešojo intereso pažeidimu, o valstybės ar savivaldybių institucijos, kurių veiklos srityse buvo padarytas teisės aktų pažeidimas, nesiėmė priemonių jam pašalinti, arba kai tokios kompetentingos institucijos nėra. Tačiau Klaipėdos miesto savivaldybės mero ir asociacijos „Klaipėdiečių iniciatyva už demokratiją ir ekologiją“ prezidentės skunduose keliami klausimai jau yra sprendžiami atsakingų institucijų, ministerijų, net Lietuvos Respublikos Vyriausybės lygmeniu. Kadangi prokurorui šiuo metu nėra pagrindo inicijuoti viešojo intereso gynimo procesą, taikant Prokuratūros įstatyme numatytas viešojo intereso gynimo priemones, todėl ir buvo priimti nutarimai atmesti skundus.

Nutarimuose taip pat pabrėžiama, kad šie sprendimai nereiškia, kad prokuratūra nusišalina nuo atsakomybės už galutinio rezultato pasiekimą. Priešingai, prokuratūra ir toliau stebės valstybės ar savivaldybių institucijų veiksmus bei sprendimus šioje srityje ir nedelsiant imsis jos kompetencijai priskiriamų veiksmų, jei šių institucijų taikomos priemonės pagrįstai pasirodys nepakankamomis ar neveiksmingomis.

BNS rašo, kad pasak prokuratūros atstovės Ignės Rotautaitės-Pukenės, prokuratūra kreipėsi į Aplinkos ministeriją, Aplinkos apsaugos departamentą ir kitas institucijas, kurios viršytų taršos normų pranešė neužfiksavusios.

„Jos nustatė, kad tarša neviršija normų. Jos atsiuntė savo išvadas, ką jos padarė, ką jos nustatė“, – BNS sakė I.Rotautaitė-Pukenė.

Nutarimai per 30 kalendorinių dienų nuo jų kopijos gavimo dienos, gali būti skundžiami bendrosios kompetencijos teismui.

Primename, kad asociacijos „Klaipėdiečių iniciatyva už demokratiją ir ekologiją“ nariai su pareiškimu apie, galimai, viršytas oro taršos normas gyvenamuosiuose Klaipėdos miesto šiaurinės dalies rajonuose, besiribojančiuose su Klaipėdos uostu, į prokuratūrą kreipėsi 2018 m. rugpjūčio 14 dieną.

2018 m. rugsėjo 7 dieną buvo gautas Klaipėdos miesto savivaldybės mero Vytauto Grubliausko pareiškimas dėl Klaipėdos miesto pietinėje dalyje tvyrančių kvapų ir jų skleidžiamos taršos galimo poveikio visuomenės sveikatai ir emocinei žmonių būklei. Pietinės miesto dalies gyventojų skundas dėl tvyrančių nemalonių kvapų jų gyvenamojoje aplinkoje gautas 2018 m. rugsėjo 26 dieną. Kadangi mero ir pietinės miesto dalies gyventojų prašymai buvo pareikšti dėl tų pačių aplinkybių, jie buvo sujungti ir tirti kartu.

Taip pat primename, kad 2018 m. rugpjūtį Klaipėdos apygardos prokuratūros Klaipėdos apylinkės prokuratūroje įvertinus ir patikslinus minėtos asociacijos pareiškime pateiktą informaciją apie, galimai, viršytas oro taršos normas gyvenamuosiuose Klaipėdos miesto šiaurinės dalies rajonuose, besiribojančiuose su Klaipėdos uostu, buvo priimtas sprendimas pradėti ikiteisminį tyrimą pagal nusikalstamos veikos, numatytos Baudžiamojo kodekso 270 straipsnio 1 dalyje, požymius (aplinkos apsaugos arba gamtos išteklių naudojimo, arba statinių, kuriuose naudojamos ar saugomos pavojingos medžiagos arba kuriuose yra potencialiai pavojingų įrenginių ar atliekami potencialiai pavojingi darbai, priežiūros ar naudojimo taisyklių pažeidimas).

Ikiteisminio tyrimo metu siekiama išsiaiškinti gyventojų nusiskundimus sukėlusių teršalų kilmę, sudėtį ir galimus kaltininkus. Ikiteisminis tyrimas atliekamas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos