Scenoje skleisis ypatingoji P.Geniušo charizma ir virtuoziški L.Geniušo talento šuorai.
Tėvas ir sūnus gyvena skirtinguose miestuose ir netgi skirtingose valstybėse: Petras – Vilniuje, o jo Lukas – Maskvoje. „Atstumas neturi reikšmės, mes repetuojame telepatiškai“, – juokavo P. Geniušas. „Nedažnai grojame dviese. Mes nesame fortepijoninis duetas. Mokame savo partijas, o atsisėdus prie instrumentų atsiranda bendras alsavimas. Idėjas kartais aptariame telefonu“, – pasakojo jis.
Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorius P. Geniušas pasakojo apie būsimą pasirodymą prieš išvykdamas į A.Skriabino pianistų konkursą Italijoje, kur yra pakviestas kaip vertinimo komisijos narys. Lietuvoje jis ir Lukas susitiks tik koncerto išvakarėse.
Devyniolikametis jaunuolis šiuo metu mokosi Maskvos P.Čaikovskio konservatorijos antrame kurse. Jo pedagogė yra močiutė Vera Gornostajeva, pas kurią kadaise studijavo jo tėvas. Per dieną po 4–6 valandas prie fortepijono praleidžiantis Lukas pasakojo, jog „muzika, jeigu neatsiduodi jai visa siela, yra bevertė. Vaikystėje labai daug darbo atlikau. Dabar, kai prisėdu prie fortepijono, jau ne viską nuo pat pradžių turiu mokytis, ne viską ugdyti.“
Koncerte Lukas ir Petras Geniušai atliks Igorio Stravinskio baletą „Šventasis pavasaris“, kuris XX amžiaus pradžioje nužymėjo esminius naujos epochos bruožus ir iki šiol laikomas vienu įspūdingiausių šiuolaikinės muzikos opusų. Originali baleto partitūra skirta simfoniniam orkestrui. Klaipėdoje skambėsiančią kūrinio versiją fortepijonui keturioms rankoms sukūrė pats I. Stravinskis, o Geniušų duetas ją pakoregavo savaip, nes gros dviem fortepijonais.
Koncerto pradžia – antradienį, 18 val., Koncertų salėje.