Tokią 5 Lietuvos jūrininkų pagrobimo versiją naujienų agentūrai „Reuters“ pateikia neįvardyti „saugumo šaltiniai“.
„Tuo buvo siekiama parodyti, kad nepaisant to, ką žmonės kalba Abudžoje (Nigerijos sostinėje – BNS), dalykai pietuose vis dar vyksta. Kol kas atsiranda norinčių, tačiau nėra jokių galimybių, kad visi atiduos visus savo ginklus“, – „Reuters“ korespondentui Nigerijoje sakė neįvardytas panoręs likti saugumo kompanijos atstovas.
Naftos turtingoje Nigerio deltoje ketvirtadienį prasidėjo 60 dienų nesąlyginės amnestijos, kurią birželį pasiūlė Nigerijos prezidentas, periodas. Pasak „Reuters“, taip siekiama pažaboti neramumus, kurie neleidžia išnaudoti visų naftos gavybos pajėgumų.
Iš „Limarko laivininkystės kompanijai“ priklausančio laivo Nigerijos pakrantėje pirmadienį ginkluoti užpuolikai įkaitais paėmė 5 iš 14-os įgulos narių ir išplukdė greitaeige valtimi nežinoma kryptimi.
Nei „Limarko laivininkystės kompanija“, nei tarpžinybinę krizės valdymo grupę koordinuojanti Užsienio reikalų ministerija kol kas nepateikia jokios detalesnės informacijos, kaip sprendžiama ši situacija.
Nėra žinoma, ar pagrobėjai susisiekė su Lietuva, ar reikalaujama išpirkos.
„Limarko laivininkystės kompanija“ yra patikinusi, kad visi pagrobti jūreiviai yra sveiki, o užsienio reikalų ministras yra pareiškęs, jog valstybė su Lietuvos jūrininkų pagrobėjais dėl išpirkos nesiderės.
URM ir bendrovė tikina, kad komentarai nepateikiami saugumo sumetimais.