Kaip dienraščiui „Lietuvos rytas“ sakė Ekskomisarų biuro mokymų grupės vadovė Raimunda Januškienė, per praėjusius metus šaudymo kursus baigė apie šimtas žmonių, o vien tik per pirmus šių metų mėnesius – jau 65. Baigę šaunamojo ginklo savigynai įsigijimo, laikymo, nešiojimo ir naudojimosi kursus daugelis gyventojų nedelsiant nusiperka pistoletus.
Kaip teigia R.Januškienė, daugelis klientų nurodo, kad ginkluotis juos paskatino pablogėjusi kriminogeninė padėtis Lietuvoje. Kai kurie jų jau buvo susidūrę su realiais pavojais.
Anot moters, daugiausia ginkluojasi vyrai, tačiau daugėja ir moterų. Iš 50 besimokančių šaudyti žmonių penktadalis – moterys. Apie 90 proc. žmonių, kurie ginkluojasi, turi aukštąjį išsilavinimą.
Ar leidimas įsigyti bus išduotas, sprendžia Vyriausiojo policijos komisariato licencijavimo skyrius. Žmogų turi patikrinti medicinos komisija, pareigūnai apklausia kaimynus, žmogus turi būti nepriekaištingos reputacijos. Ginklui laikyti namie turi būti įrengtas seifas. Jeigu žmogus gauna leidimą įsigyti ginklą, bet per pusę metų jo nenusiperka, turi iš naujo teikti dokumentus policijai.