„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2017 02 07 /16:23

Prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimo piktnaudžiavimo ir tarnybos pareigų neatlikimo Kauno izoliatoriuje

Generalinė prokuratūra antradienį pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimo pareigų neatlikimo ir piktnaudžiavimo tarnyba Kauno tardymo izoliatoriuje.
Živilė Mikėnaitė
Živilė Mikėnaitė / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Gintaras Jasaitis BNS pranešė panaikinęs Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) nutarimą neatlikti tyrimo.

„Negalima taip daryti, kad pareiškėjas turi atnešti įrodymus ikiteisminio tyrimo įstaigai. Įstatymas numato, kad įrodinėjimo našta ne piliečiams užkraunama“, – BNS sakė prokuroras.

Pati STT atsisakė pradėti ikiteisminį tyrimą dėl piktnaudžiavimo Kauno tardymo izoliatoriuje pagal jo darbuotojos, Buhalterinės apskaitos skyriaus viršininkės Rasos Kazėnienės pareiškimą.

Įstaigos atstovas: Kauno tardymo izoliatoriuje pirties nėra, pirties vedėja rūpinasi skalbiniais

„Pirties tokios kaip nėra. (...) Pirties vedėja yra pareigybės pavadinimas, kuris yra tipinių etatų sąraše. Tą pavadinimą nebūtinai mes siekime su pirtimi, kadangi funkcijos yra platesnės: tai ir kirpyklos, ir skalbyklos veikla. Yra pareigybės aprašas, ką tas žmogus turi daryti“, – antradienį žurnalistams sakė Kauno tardymo izoliatoriaus direktoriaus pavaduotojas Arvydas Venclovas.

Jis patvirtino, kad izoliatoriaus pirties vedėja ketvirčiu etato dirba ir bibliotekoje bei teigė, kad darbus atlikti ji spėja.

Apie galimus pažeidimus Kauno tardymo izoliatoriuje viešai prabilusi šios įstaigos Buhalterinės įstaigos viršininkė Rasa Kazėnienė BNS yra pateikusi informaciją, jog Kauno tardymo Ūkio skyriaus pirties vedėjos pareigų aprašas iš esmės dubliuojasi su kita Ūkio skyriaus skalbėjos pareigybe.

Valdo Kopūsto / 15min nuotr./Rasa Kazėnienė
Valdo Kopūsto / 15min nuotr./Rasa Kazėnienė

Be skalbimo ir kai kurių kitų funkcijų, Pirties vedėja, pagal aprašą, „organizuoja suimtųjų ir nuteistųjų pirties darbą, užtikrina pirties, dušų patalpų, sanitarinių reikalavimų laikymąsi bei juose naudojamos santechnikos kokybę“.

A.Venclovas sakė negalintis komentuoti izoliatoriaus vadovybei viešai pateikiamų įtarimų, o apie tai, kad izoliatorius galėjo keliskart brangiau pirkti kai kurią įrangą, jis teigia sužinojęs tik iš žiniasklaidos.

„Tardymo izoliatoriaus vadovybė niekaip nevertina, kadangi šiuo metu pradėtas tarnybinis patikrinimas Teisingumo ministerijoje ir kitos kompetentingos tarnybos taip pat darys savo tyrimus, taigi vertinimo turbūt mes visi palauksime, kol bus išvados“, – paklaustas, kaip vertina viešumoje pasirodžiusią informaciją sakė jis.

Teisingumo ministrė Milda Vainiutė antradienį pranešė šią savaitę žadanti priimti sprendimą dėl Kalėjimų departamento ir Kauno tardymo izoliatoriaus vadovų nušalinimo nuo pareigų, kol vyksta tarnybinis patikrinimas jų atžvilgiu.

Situaciją Kauno tardymo izoliatoriuje taip pat tiria Viešųjų pirkimų tarnyba, Valstybės kontrolė bei Vyriausioji tarnybinės etikos komisija. Jos nagrinėja ikiteisminį tyrimą atsisakiusios pradėti Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pateiktą informaciją.

Pati STT atsisakė pradėti ikiteisminį tyrimą dėl piktnaudžiavimo Kauno tardymo izoliatoriuje pagal jo darbuotojos, Buhalterinės apskaitos skyriaus viršininkės Rasos Kazėnienės pareiškimą. Pareigūnė šį sprendimą yra apskundusi prokurorams.

Kontrolės institucijos nagrinės viešųjų pirkimų pažeidimus Kauno tardymo izoliatoriuje, taip pat galimus viešųjų ir privačių interesų konfliktus ir neefektyvų valstybės turto naudojimą.

R.Kazėnienės skunde STT, be kitų dalykų, rašoma, kad Kauno tardymo izoliatoriuje pirties vedėja vadovauja pirčiai, kurios nėra, paslaugos ir prekės gali būti perkamos iš įmonių, galbūt susijusių su izoliatoriaus darbuotojais, o kai kurios prekės galėjo būti įsigyjamos už kelis ar keliolika kartų didesnę nei rinkos kainą.

Savo pareiškime teisėsaugai R.Kazėnienė taip pat nurodė, kad įstaigoje daug metų iš eilės viešuosius pirkimus laimi tos pačios įmonės: „Oro parametrai“, „Niklita“, „Vipita“, „Tis“, „Tis LT“, „Globinta“, „Arvirita“ ir „Garfus“. Pareiškime teigiama, kad iš šių bendrovių prekės ir paslaugos kai kuriais atvejais perkamos keliolika kartų didesne nei rinkos kaina. Pavyzdžiui, iš įmonės „Arvirita“ nupirktas guolis staklėms taisyti. Anot izoliatoriaus buhalterės, šio guolio rinkos vertė siekia maždaug keturis eurus, tačiau jis nupirktas už 700 eurų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs