Naują Civilinės sąjungos įstatymo projektą pateikę valdantieji jį vadino kompromisiniu.
Siūlomas įstatymas leistų tos pačios lyties poroms sudaryti sąjungą, teisiškai saugoti jų turtinius ir neturtinius asmeninio pobūdžio santykius, užtikrintų teisę į veikimą vienas kito atstovavimą, informacijos apie sveikatos būklės gavimą.
Kritikos įstatymui pažėrė tiek LGBT+ teisių aktyvistai, sakydami, kad jis ir toliau diskriminuoja tos pačios lyties asmenų poras, tiek ir konservatyviai nusiteikę kritikai, teigdami, kad tokia sąjunga būtų pernelyg artima šeimos modeliui, o naujasis įstatymas tik kosmetiškai skiriasi nuo anksčiau siūlyto partnerystės modelio.
„Valstiečių“ atstovas A.Veryga teigia, kad iš vakaro įtraukdami projektą valdantieji elgiasi negarbingai.
„Iš vakaro, kaip paskutiniai bailiai. Jei esate taip įsitikinę savo teisumu, tai kodėl bijote įtraukti tokius klausimus įprasta tvarka, kad norintys pareikšti savo nuomonę, kad ir protestu, galėtų tą padaryti. Kas čia per konspiracija?“, – feisbuke rašė A.Veryga.
Šiuo metu Lietuvoje įteisinti santykius galima tik susituokus –partnerystės negali sudaryti nei tos pačios, nei skirtingos lyties asmenys.
Partnerystės šalininkai sako, kad nesusituokę partneriai diskriminuojami, nes neturi teisės į paveldėjimą, automatiškai negali gauti informacijos apie į nelaimę patekusio partnerio sveikatą, atstovauti vienas kitam teismo procese.
Partnerystės kritikai teigia nuogąstaujantys, kad įstatymiškai apibrėžus partnerystę, bus sumenkinta santuokos reikšmė, ir tai gali tapti pirmuoju žingsniu artėjant link leidimo įsivaikinti homoseksualams.