Įtariamai J.Simonavičiūtei kaltinimai buvo pateikti prieš dvejus metus, 2006-ųjų lapkritį.
Tuomet savivaldybės administracijos direktorė dirbusi J.Simonavičiūtė buvo apkaltinta neskaidriu savivaldybės valdomos bendrovės „Klaipėdos dekoratyviniai augalai“ akcijų paketo pardavimu.
Už 5 mln. litų akcijas įsigijo „Eurovesta“ – ši bendrovė ir savivaldybė buvo bendrovės „Miško verslas“ akcininkai. Steigiant „Miško verslą“ įmonė „Klaipėdos dekoratyviniai augalai“ buvo kaip savivaldybės įnašas. Įnašas buvo brangus – „Miško verslui“ perduoti trys žemės sklypai prestižinėse uostamiesčio vietose: šalia Labrenciškių esantis medelynas, „Žuvėdros“ stovykla Giruliuose ir 7,5 ha sklypas šalia Danės.
Sąmyšis kilo viešumon išlindus informacijai, kad kita bendrovė – „Geležies laužas“ už akcijų paketą siūlė 17 mln. litų. Savivaldybė suabejojo šios bendrovės pinigų kilme, todėl pasiūlymo buvo atsisakyta.
Tuomet prokuratūra ėmėsi ginti viešąjį interesą ir siekė įrodyti, kad pasirinkus mažiau už akcijas siūliusį pirkėją, savivaldybei padarytas 12 mln. litų nuostolis.
Ketvirtadienį teisme konstatuota, kad byloje ašis sukosi apie bendrovę „Geležies laužas“. Jos savininkas dabar yra Rusijoje suimtas Vadimas Kastujevas.
Anot teisėjo, jis patikino, kad realus pasiūlymas savivaldybei nebuvo pateiktas, bendrovė tiesiog domėjosi akcijų įsigijimo galimybe.
Be to, finansinė „Geležies laužo“ ataskaita rodo, kad bendrovė akcijų įpirkti nebuvo pajėgi.
Anot teismo, pirmenybė įsigyti akcijas yra teikiama bendrasavininkams, o „Eurovesta“ buvo „Miško verslas“ akcininke.
„Trejus metus kaip žmogus esu tampoma po teismus, metus buvau teisiamųjų suole. Turiu seną mamą, pati šį laiką patyriau sveikatos sutrikimų. Man tai tikrai maloni diena, bet treji metai buvo košmaras“, – susijaudinusi kalbėjo J.Simonavičiūtė.