2013 04 10

Isteriją sukėlusią moterį į Seimą įleido Naglis Puteikis, dar apie 170 žmonių – Neringa Venckienė

„Mitingai persikėlė į Seimo rūmų vidų“, – neužmiršdami antradienio Seimo posėdyje patirtų užgauliojimų piktinasi Seimo nariai iš įvairių frakcijų. Seimo narė liberalė Dalia Teišerskytė pasakoja, kad ši diena jai buvęs kaip koks košmaras – tiek rusiškų keiksmažodžių, tiek puolimo Seimo rūmuose ji anksčiau niekada nematė.
Seime
Seime / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Tačiau dėl susidariusios situacijos, pasirodo, kaltinti parlamentarai gali tik patys save, nes visa 200 žmonių siautėjanti minia į Seimo rūmus pateko su parlamentarų pasirašytais ir išduotais leidimais.

Daugumą jų – apie 170 – susikvietė Seimo narė, „Drąsos kelio“ frakcijos seniūnė Neringa Venckienė, nors pati politikė į darbą tądien išvis neatėjo ir trečiadienį tebėra nepasiekiama.

N.Puteikis prisiima atsakomybę

Leidimus į Seimą antradienį dosniai dalijo ir kiti parlamentarai. Štai konservatorius Naglis Puteikis išrašė leidimą Neringai Jakelaitienei, kuri, išgirdusi Seimo sprendimą naikinti N.Venckienės teisinį imunitetą, sukėlė isteriją Seimo koridoriuose, bei dar 14 asmenų.

Dabar N.Puteikis sako besigailintis dėl neapdairiai išrašyto leidimo ir prisiima visą atsakomybę dėl moters sukeltos dramos.

„Aš neturiu jokių priekaištų niekam kitam, tik pats sau. Aš jos nepažinojau. Mano asmeninė padėjėja Virginija Jurgelevičienė buvo mitinge ir stovėjo kartu su Rietavo gyventojais. Ji man paskambino ir pasakė, kad jie nori patekti į Seimą. Aš leidau įleisti penkis asmenis. Tarp jų pateko ir ta moteris bei jos mama. Akivaizdu, kad tai moteriai reikėjo medicininės psichologo pagalbos“, – pripažino N.Puteikis.

Pasak Seimo nario, jam labiausiai gaila dėl to, kad moteris tokią sceną Seime sukėlė savo dviejų mažamečių vaikų, mamos ir žiniasklaidos akivaizdoje.

Aš neturiu jokių priekaištų niekam kitam, tik pats sau, – teigė N.Puteikis.

„Čia labiausiai nukentėjo ji pati. Man jos labiausiai gaila. Ji atėjo su dviem mažais vaikais. Vaikų gaila, jos mamos gaila. Ir iš tikrųjų čia aš kaltas“, – kalbėjo Seimo narys.

N.Puteikis pripažino anksčiau leidimus į Seimą dalinęs laisvesne ranka ir šįkart, kai nutarė įleisti ne daugiau 15 asmenų ir tik pažįstamus, sulaukęs mitinguotojų spaudimo bei pykčio esą jis bėgantis nuo visuomenės, stojantis į prokurorų pusę.

Tačiau pats parlamentaras sako, kad vakarykštis įvykis jį privertė susimąstyti apie pačių Seimo narių saugumą parlamento rūmuose.

„Neturime padaryti Seimo rūmų koridorių mitingų vieta. Manau, kad leidimų į Seimo posėdžių salės balkoną turi būti išduodama tiek, kiek ten yra vietų. Atliekant bet kokį veiksmą reikalingas saiko jausmas“, – pripažino, kad anksčiau būdavo perlenkiama lazda, N.Puteikis.

Be to, jis teigė, kad Lietuvoje psichologinių problemų turinčiais žmonėmis turėtų būti labiau rūpinamasi, o jų teisėsaugai ir politikams keliami klausimai ne visada tiriami, kaip rimti.

„Aš dvylika metų priimu žmones. Penktadalis jų turi problemų, kurias jiems turi padėti spręsti gydytojai, psichologai ir psichiatrai, o ne politikai. Politikai neigia, kad pas juos tiek žmonių ateina su tokiomis problemomis, bet aš nenorėjau to pripažinti. Pusė tokių ateinančių bylinėjasi su kuo nors. Iš teismų sprendimų matau, kad ir teisėsaugininkų niekas Lietuvoje nemoko, kaip elgtis su tokiais žmonėmis. Jie dėl smulkmenų bylinėjasi, reikalauja pinigų, o teisėsaugininkai jų neatpažįsta“, – apgailestavo N.Puteikis.

Mitingų Seime nebebus

Seimo kancleris Jonas Milerius 15min.lt teigė, kad antradienį su Seimo narių išrašytais leidimais parlamento rūmuose apsilankė beveik 400 žmonių. Beveik pusė jų buvo Seimo posėdžių salės balkone parlamentui svarstant N.Venckienės neliečiamybės atėmimo klausimą.

Tvarka Seime dėl to buvo priversti rūpintis keliskart daugiau Vadovybės apsaugos departamento (VAD) pareigūnų, nei įprasta.

Seimo kancleris teigė, kad apsaugininkai situaciją suvaldė palyginti gerai.

Mitingų Seimo viduje būti nebegali, – įsitikinęs J.Milerius.

„Jokios jėgos nebuvo naudota. Ta moteris, kuri stipriai susijaudino, buvo tik palydėta iš Seimo rūmų. Pagal galimybes, esant tokiems mūsų teisės aktams, kurie leidžia patekti į rūmus neribotam kiekiui žmonių, vargu, ar galėjo apsauga daugiau padaryti“, – vertino J.Milerius.

Seimo kancleris tikina, kad raštu į jį su prašymais griežčiau užtikrinti saugumą parlamento rūmuose jau kreipėsi keli Seimo nariai. Todėl Seimo kanceliarija artimiausiu metu ieškos kelių, kaip šią problemą spręsti.

„Nei vienoje šalyje šitaip nebūna, kad būtų į parlamento rūmus įvedamos tokios palaikymo komandos, nesvarbu, koks klausimas sprendžiamas. Mitingų Seimo viduje būti nebegali“, – įsitikinęs J.Milerius.

Primename, kad anksčiau Seimo kancleris buvo kreipęsis į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją prašydamas pagalbos užtikrinant sklandų Seimo darbą. Tuomet svarstyta, kad Seimo nariams turėtų būti leidžiama į Seimo rūmus įsivesti mažiau žmonių, tačiau sprendimai nebuvo priimti.

VAD direktorius: grasino susideginti

Vadovybės apsaugos departamento (VAD) direktorius Rymantas Mockevičius teigė, kad prieš vakarykštį Seimo posėdį pareigūnai VAD perdavė sulaukę skambučio su grasinimu susideginti, jei Seimas panaikins N.Venckienės neliečiamybę.

„Čia buvo kaip grasinimas, kad, jei Seimas priims tokį sprendimą, tai žmogus atvažiuos prie Seimo ir susidegins, tačiau nei kas važiavo, nei kas deginosi. Grasinimai nepasitvirtino“, – sakė R.Mockevičius.

Jis pabrėžė, kad isteriją Seimo rūmuose sukėlusi moteris su grasinančiu skambučiu nesusijusi. Į Seimą susideginti grasinęs žmogus nepateko.

VAD vadovas pažymi, kad antradienį Seimo rūmuose buvo prielaidų parlamentarams jaustis nesaugiai. Atsižvelgdamas į tai ir primindamas neseniai STT įvykusią nelaimę, kai psichiškai nestabilus asmuo sužalojo pareigūnus, VAD artimiausiu metu ketina prašyti politikų griežtinti valstybės institucijų apsaugos tvarką.

R.Mockevičius sako suprantąs, kad politikams negalima apriboti teisės į savo darbovietę kviestis rinkėjus.

„Dėl leidimų skaičiaus tikrai pasiūlymų nebus, bet mes norime pasiekti, kad piliečiai, gaunantys vienkartinį leidimą būtų griežčiau tikrinami dėl teistumo, dėl psichikos nestabilumų. Tada rekomendacijos būtų teikiamos leidimą išduodančiam asmeniui, kad šis pagalvotų, ar verta jį įsileisti ", – pažymėjo VAD direktorius. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai