2016 06 06

Jau aišku, kad dėl sukčiavimo trys abiturientai atestato negaus

Privalomas lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminas nepraėjo be incidentų. Trys moksleiviai iš egzamino pašalinti. Vienas jų – dėl bandymo pasinaudoti mobiliuoju telefonu, kitiems dviem mobilieji telefonai suskambėjo, nors įsinešti juos pagal egzaminų tvarką griežtai draudžiama.
Lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminas Žirmūnų gimnazijoje
Lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminas Žirmūnų gimnazijoje / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Norėjo įdėti temas į „Facebook'ą“

Nacionalinio egzaminų centro (NEC) turimomis žiniomis, iš esmės egzaminas vyko sklandžiai, tačiau buvo gautas pranešimas, kad viename mokyklinio brandos egzamino centrų moksleivis bandė pasinaudoti neleistina mobiliąja ryšio priemone, taip pat buvo keli pranešimai apie suskambėjusius mobiliuosius telefonus. Bandęs pasinaudoti mobiliuoju telefonu abiturientas norėjo nufotografuoti ir įdėti į socialinį tinklą „Facebook“ rašinių temas.

Minėti kandidatai už nustatytus pažeidimus iš egzamino patalpos buvo pašalinti. Šiais metais lietuvių kalbos ir literatūros egzamino perlaikyti jie negalės. Turint omeny, kad lietuvių kalbos ir literatūros egzaminas yra privalomas atestatui gauti, šie moksleiviai jo negaus.

Griežta bausmė ir tiems, kuriems telefonas tik suskambėjo

Pasak NEC direktorės Saulės Vingelienės, kol kas daugiau žinių apie pažeidimus nėra.

„Lauksime, kada ateis darbai, su jais ateis protokolai ir iš protokolų matysime, ar buvo dar pažeidimų. Deja, tokių atvejų, kai moksleiviai į egzamino patalpą įsineša mobilųjį telefoną, pasitaiko kasmet. Manau, kad jie bando apgauti – mobiliuoju telefonu sulaukti pagalbos. Kam daugiau lįsti į „Facebook'ą“? Juk ne maži vaikai – turi suprasti tokio veiksmo pasekmes. Tačiau mes nenorime būti šalis, kurioje viskas daroma naudojantis apgaule“, – teigė pašnekovė.

Paklausta, kodėl tokia pati griežta bausmė – atimta teisė egzaminą perlaikyti dar šiemet – taikoma ir tiems moksleiviams, kuriems mobilusis telefonas tiesiog suskambėjo, S.Vigelienė priminė, kad moksleiviai pasirašytinai supažindinami su brandos egzaminų organizavimo ir vykdymo aprašu. Jie pasirašo, kad su juo susipažino, o apraše aiškiai nurodyta, kad į egzamino patalpą negalima įsinešti mobiliojo telefono.

„Jie patys prisiima atsakomybę už savo veiksmus. Sunku patikėti, kad jie įsinešė telefonus pamiršę, kad to negalima daryti, ypač kai šis egzaminas privalomas norint gauti atestatą. Ar verta rizikuoti negauti atestato? Juk egzaminų vykdytojai stovi prie salės ir renka telefonus, paklausia mokinių apie juos. Viskas labai aišku. Todėl ir kyla klausimas – kam juos neštis. Tai mokinių pasirinkimas. Mes nestatysime prie įėjimo rentgeno aparatų, kurie tikrintų, ką jie įsineša. Mes norime būti demokratiški, bet tai reiškia, kad jeigu yra taisyklės, jų reikia laikytis“, – svarstė pašnekovė.

Per geografijos egzaminą policija pažeidėją susekė „Facebook'e“

Panašus pažeidimas buvo užfiksuotas ir geografijos valstybinio brandos egzamino metu. Prasidėjus egzaminui policija nustatė, kad „Facebook‘e“ pasirodė nufotografuoti keli vykstančio egzamino užduoties fragmentai. Per labai trumpą laiką pažeidėjas buvo nustatytas ir pašalintas iš egzamino patalpos.

Vykstant egzaminų sesijai, policija aktyviai stebi elektroninę erdvę, bendradarbiauja ir keičiasi informacija su NEC. Ypatingas dėmesys skiriamas socialiniuose tinkluose skelbiamai informacijai stebėti, siekiama užtikrinti, kad egzaminų sesija vyktų sklandžiai bei užkirsti kelią galimiems piktnaudžiavimams.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis