Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Jubiliejinis „Iniciatyvų Kaunui“ sezonas: priimamos paraiškos 2025-iesiems

Programa „Iniciatyvos Kaunui“ pasitinka gyvavimo dešimtmetį. Kauno miesto savivaldybė kviečia nevyriausybines organizacijas, asociacijas ir Kauno bendruomenes prisidėti prie vaikams ir jaunimui draugiško miesto kūrimo, socialinių, sporto ir sveikatinimo paslaugų bei kultūros renginių plėtros, miesto vardo ir UNESCO titulo garsinimo, rašoma Kauno miesto savivaldybės pranešime spaudai.
„Iniciatyvos Kaunui“
„Iniciatyvos Kaunui“ / Kauno miesto savivaldybės nuotr.

Naujas prioritetas – kurti gastronomines keliones. Paraiškų laukiama iki sausio 6 dienos. Geriausioms projektinėms veikloms – miesto finansavimas.

Daugiau galimybių savirealizacijai

Kauno savivaldybė dešimtus metus tęsia programą „Iniciatyvos Kaunui“. Kitąmet numatyta finansuoti iki 200 projektų. Jiems planuojama skirti apie 6,5 mln. eurų. Prioritetai teikiami veikloms, kurios glaudžiai siejasi su ilgalaike miesto strategija, bendruomeniškumo, nuolatinio mokymosi, kultūros, aktyvaus laisvalaikio ir sveikatos skatinimo renginiais, Kauno įvaizdžio šalyje bei užsienyje formavimu.

Kauno miesto savivaldybės nuotr./„Iniciatyvos Kaunui“
Kauno miesto savivaldybės nuotr./„Iniciatyvos Kaunui“

Jau paskelbti kvietimai į visas šešias sritis: „Kaunas – pilnas kultūros“, „Socialinių ir sveikatinimo paslaugų plėtra gyventojų gerovei kurti visuomenėje“, „Kaunas – veržlus, tvarus ir kompaktiškas miestas“, „Kaunas sportui – sportas Kaunui“, „Vaikų ir jaunimo įgalinimas ir užimtumas“ bei „Kaunas – lokalių idėjų miestas“.

Laukia ir kelios naujovės. Startuoja naujas kultūros srities prioritetas „Per skonį į kultūrą“. Ieškomi kūrybingi ir drąsūs inovatoriai su idėjomis, vienijančiomis maistą ir kultūrą. Gastronominės kelionės gali kviesti į festivalius, renginius ar kitas netradicines veiklas, kurios atskleistų Kauną ar jo istoriją per skonius.

Padidintas dėmesys – pagalbai vaikams, paaugliams bei krizes išgyvenančioms šeimoms. Šios inciatyvos turėtų būti orientuotos į pagalbos paslaugų plėtrą ir emocinės savijautos gerinimą. Antrus metus skaičiuoja ir kvietimas populiarinti Kauno tarpukario modernizmą, nešantį UNESCO pasaulio paveldo vertybės titulą.

„Ambicingos ir drąsios idėjos, kokybiškos veiklos bei kryptingos paslaugos – visa tai yra rezultatai gražios partnerystės tarp savivaldybės ir kauniečių. Miestas skiria finansavimą, kad „Iniciatyvos Kaunui“ dalyviai įneštų pokyčių, realizuotų savo projektus ir jais spręstų kauniečiams, bendruomenėms aktualias problemas, gerintų gyvenimo kokybę Kaune, garsintų miestą. Sveikiname veiklas tęsiančius ir laukiame naujokų, pasiryžusių kurti prasmingus projektus“, – kalbėjo Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Kauno miesto savivaldybės nuotr./„Iniciatyvos Kaunui“
Kauno miesto savivaldybės nuotr./„Iniciatyvos Kaunui“

Iki šiol per programą „Iniciatyvos Kaunui“ finansuota daugiau kaip 1700 projektų. Iki šiol per devynerius metus jiems iš viso skirta per 40 milijonų eurų.

Geri pavyzdžiai – įkvepia

Ilgamečiai programos „Iniciatyvos Kaunui“ dalyviai ne tik patys ruošia paraiškas, bet ir ragina dalyvauti kitus. Pasak jų, projektų paruošimas nesudėtingas, o gautas finansavimas atveria kelius atlikti svarbias ir kilnias misijas, organizuoti įvairius renginius, megzti partnerystes ir augti patiems.

Kauno miesto neįgaliųjų draugija programoje dalyvauja nuo 2022-ųjų. Suburta mobili krizių įveikimo komanda teikia kompleksines paslaugas: padeda įveikti pirminį šoką, „nesubyrėti“ ir vėliau savarankiškai tvarkytis su krizėmis. Tai gali būti tėveliai, laukiantys atžalos diagnozės dėl galimos negalios, smurtą patiriantys asmenys ar kitas sudėtingas situacijas išgyvenantys kauniečiai.

Finansavimas itin svarbus, nes taip pritraukiami profesionalai: psichologai, kineziterapeutai, terapeutai-logopedai ir kiti specialistai, galintys padėti tiems, kam to labiausiai reikia.

„Krizes išgyvenantiems žmonėms reikia žmogiško ryšio ir profesionalų patarimų. Į „Iniciatyvas Kaunui“ galima žiūrėti kaip į galimybę dirbti ne šabloniškai, o ieškoti naujų sprendimų. Tai puiki terpė taikyti naujas metodikas, pasitikrinti, ar tie sprendimai, paslaugos veiktų ilgalaikėje perspektyvoje“, – sakė Kauno miesto neįgaliųjų draugijos pirmininkė Laura Žiūkienė.

„Let's Join“ organizacija, sukurta dviejų Kyokushin karate klubų vadovų, kasmet su miesto parama organizuoja sportinį paramos turnyrą, į kurį susirenka beveik tūkstantis jaunųjų karatistų ir keli tūkstančiai žiūrovų.

„Mūsų misija – visiškai socialinė. Dirbame kartu su Rimanto Kaukėno paramos fondu, kad išpildytume onkologinėmis ligomis sergančių vaikų svajones. Džiaugiamės galėdami pasinaudoti „Iniciatyvos Kaunui“ parama ir burtis geriems darbams“, – pasakojo karate KATA rungties čempionas ir vienas iš iniciatyvos autorių Tomas Zienius.

Paraiškų priėmimas jau prasidėjęs

Nevyriausybinės organizacijos, asociacijos, bendruomenės, viešosios įstaigos ir kitos pelno nesiekiančios organizacijos paraiškas gali teikti iki sausio 6 d. Norintieji realizuoti savo idėjas, kvietimuose nurodytus dokumentus turi pateikti projektų atrankos ir finansavimo paraiškų informacinėje sistemoje.

Tarptautinio festivalio „Kaunas Jazz“ sumanytojas bei įkūrėjas Jonas Jučas patikina, kad procedūros gali gąsdinti, bet iš tiesų viskas paprasta: „Labai gera programa, rekomenduoju dalyvauti. Kasmet stengiamės viską daryti kokybiškiau: ieškome naujų priemonių, siekiame sudominti miestelėnus ir svečius, kad jie ateitų pasiklausyti bei apsilankytų renginiuose. Miesto finansinė parama ir tarpusavio susikalbėjimas prie to ženkliai prisideda.“

Pasak jo, projektai finansavimui ir ataskaitos rašomi nuo 2016 m., dirbama su savivaldybės Renginių komisija, derinamos koncertų detalės su kitais skyriais. Procesai vyksta sklandžiai, o rezultatas – dideli ir nemokami koncertai melomanams bei improvizacinės muzikos mylėtojams.

Vieno projekto įgyvendinimui savivaldybė iš miesto biudžeto gali skirti iki 80 proc. visų projekto išlaidų. Likusia biudžeto dalimi pasirūpina pats projekto iniciatorius arba jos padengiamos rėmėjų bei partnerių lėšomis. Visi finansuojami projektai privalo būti įgyvendinti iki 2025 metų pabaigos.

Gautas paraiškas svarstys nepriklausomi ekspertai, atsižvelgiant į jų aktualumą bei atitikimą kvietime nurodytiems reikalavimams. Vienas svarbiausių vertinimų kriterijų – siūlomos iniciatyvos apimtis ir aktualumas: kokį kiekį žmonių ji pasieks bei kokių rezultatų tikimasi projekto pabaigoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų