Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2015 06 05

Jungtinio štabo viršininkas Vilmantas Tamošaitis: incidentų Baltijos jūroje daugėja

Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo viršininkas brigados generolas Vilmantas Tamošaitis teigia, kad įvairiausių incidentų Baltijos jūroje padaugėjo. Tačiau jis atmeta įtarimus, kad apie dalį jų visuomenė taip ir nesužino.
Lietuvos kariuomenės Jungtinio Štabo viršininkas generolas Vilmantas Tamošaitis
Lietuvos kariuomenės Jungtinio Štabo viršininkas generolas Vilmantas Tamošaitis / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Taip jis teigė penktadienį vykstančiame Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdyje, kuriame aiškinamasi, ar tinkamai vykdyta lėktuvo An-2 paieška.

„Kas vyksta nekontroliuojamoje erdvėje ir ko nefiksuoja radarai, negaliu komentuoti, nes mes to nežinome. Išskirtinėje ekonominėje zonoje vykstantys incidentai – apie juos žiniasklaida visada gauna informaciją. Taip, jų padaugėjo“, – parlamentarams sakė jis.

V.Tamošaitis pridūrė, kad kiekvieno incidento atveju veiksmų imasi ne tik Krašto apsaugos, bet ir Užsienio reikalų ministerija.

„Tuomet imamasi visų priemonių“, – patikino jis.

Laivo greitis paieškos operacijai įtakos neturėjo

Jis atmetė priekaištus, kad ieškoti nuskendusio orlaivio buvo nusiųstas lėtas laivas, todėl jo paieškos užtruko.

Buvo vykdoma linijinė paieška, atsižvelgiant į povandenines sroves, o ne taškinė. Todėl laivo greitis neturėjo jokios reikšmės.

„Paieška buvo vykdoma nuo Klaipėdos jūrų uosto iki paskutinės vietos, kur pilotai išėjo į ryšį. Buvo vykdoma linijinė paieška, atsižvelgiant į povandenines sroves, o ne taškinė. Todėl laivo greitis neturėjo jokios reikšmės“, – sakė jis.

Jis sutiko, kad visuomenę apie avariją buvo informuojama nepakankamai, kaip ir orlaivio pilotų artimieji.

Tačiau V.Tamošaitis yra įsitikinęs, kad į bendravimą su artimaisiais turėjo įsitraukti lėktuvo savininkas – „Klaipėdos avialinijos“.

„Manau, kad reikės taisyti tvarką, kad informaciją pirmiausiai gautų artimieji“, – pabrėžė jis.

Neabejojo, kad pilotai negyvi

Prieš nutraukdamas An-2 lėktuvo paiešką Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras su Lietuvos kariuomene nesikonsultavo, Seimo nariams teigė generolas.

„Kai tik sužinojau, kad nutraukiama operacija, aš iškart skambinau karinių jūrų pajėgų vadui ir domėjausi, ar įvertintos visos sąlygos dėl operacijos nutraukimo“, – komisijos posėdyje pasakojo generolas.

Jis pabrėžė buvęs patikintas, jog operacija atlikta vadovaujantis Tarptautiniu jūrų gelbėjimo vadovu, ir net ilgesnį laiką ir nebegalima kalbėti apie gelbėjimą, tada jau buvo neabejojama, jog orlaivis yra nuskendęs jūroje.

V.Tamošaitis teigė, kad  po operacijos nutraukimo jam paskambino krašto apsaugos viceministras Antanas Valys ir perdavė ministro nurodymą tęsti paieškos operaciją.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais