2016 09 11

Jurginai grįžta į populiariausių gėlių sąrašą

Po pernykštės sausros, šiais metais gėlininkai nedūsauja, o džiaugiasi puikiai užaugusiomis ir žydinčiomis gėlėmis. Į populiariausių gėlių gretas (ypač šiemet) sugrįžo anksčiau močiučių gėlėmis vadinti jurginai.
Jurginai
Jurginai / „Fotolia“ nuotr.
Temos: 1 Jurginas

Gėlininkė iš Alytaus rajono Aušra Avižienytė Grigaravičienė, dar kitaip vadinama jurginų karaliene. Moters gėlyne – apie 600 rūšių jurginų. Tiesa, praėjusius metus gėlininkė prisimena su nuoskauda, mat dėl sausros jurginai išdžiūvo ir per žiemą išsilaikė tik apie 300 rūšių. Tad dar tiek pat Aušra įsigijo iš kolekcininkų ir vėl jos namuose banguoja 600 rūšių jurginų.

Lietinga šiemetė vasara, pasak gėlininkės, gražuoliams žiedams tikrai nepakenkė.

Dar viena gėlininkės Aušros silpnybė – brungmansijos.

„Derlingi ir gražūs buvo metai. Laistyti jurginus teko vos keletą kartų. Tarsi jūra banguoja dideli, gražūs žiedai. Net nepalyginsi su praėjusių metų, kai viskas dėl sausros buvo išdegę“, – kalbėjo A.Avižienytė–Grigaravičienė

Jeigu prieš kurį laiką jurginai buvo vadinami močiučių gėlėmis, anot Aušros, dabar jie populiariausi vestuvių, krikštynų dekoracijose.

„Šiemet jurginai „ant bangos“. Važiuodami į Druskininkuose organizuojamas krikštynas, vestuves, užsuka pas mane dizaineriai iš Vilniaus ir renkasi jurginus. Šios gėlės, kadais nurašytos, vadintos prastomis kaimo darželių, dabar visu pagreičiu grįžta į populiariausių gretas“, – sakė gėlininkė.

Dar viena gėlininkės Aušros silpnybė – brungmansijos. Dažnai liaudyje jos painiojamos su vadinamosiomis durnaropėmis, tačiau tai kita gėlė. Jų Aušra turi net 40 rūšių. Tiesa, gėlės gana lepios. Praėjusią vasarą moters sode brungmansija surovė 500 žiedų, tačiau ją netikėtai pakando šalnos.

„Deja, savo senelės rekordininkės jau neturiu. Permainingi rudens orai ją nušaldė. Tačiau įsigyju vis naujų rūšių, auginu, lepinu jas vandeniu ir trąšomis bei džiaugiuosi šių metų rezultatu“, – kalbėjo pašnekovė.

Aušros nuomone, šios gėlės, taip pat sparčiai populiarėja. „Anksčiau žmonės jas painiojo su durnaropėmis. Tačiau jos vienmetės ir žiedai „žiūri“ į viršų, o brungmansijos – į apačią ir šalis. Jas žiemai reikia įnešti į rūsį, per mėnesį kartą palaistyti. Pavasarį pirmiausia išnešti į šiltnamį, vėliau padėti pavėsyje, kad kaitrūs saulės spinduliai neišdegintų lapų. O vėliau džiaugiesi ypatingais žiedais“, – pasakojo moteris.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas: spręsk ir laimėk elektrinį dantų šepetėlį sau!
„Moerie“ plaukų priežiūros priemonių veidu tapo K.Meschino: pamilau jas jau po pirmo galvos plovimo
Reklama
Jautienos troškiniai – tobulas maistas šaltajam sezonui: vos kelios taisyklės ir gaminsite lengva ranka
Reklama
5 Graikijos kurortai – ką rinktis: salas ar sostinę?