Trečiadienį įtakingi socialdemokratai Gediminas Kirkilas, Vytenis Andriukaitis ir Algirdas Sysas surengė spaudos konferenciją, kurioje piktinosi konservatorių priimtais ir prezidentės Dalios Grybauskaitės pasirašytais mokesčių reformos įstatymais, kurių dalį Konstitucinis Teismas yra pripažinęs prieštaraujančiais Pagrindiniam įstatymui. Socialdemokratai piktinosi, kad tai kaip reikiant smogs Lietuvai per kišenę, o atsiskaityti su žmonėms teks jiems.
Kairieji taip pat aiškino, kad politiniai priešininkai būdami valdžioje ėmėsi blogų žingsnių, o bankų ekspertai sukėlė finansinę paniką.
„Tegu jie pasižiūri krizės pasekmių kreives visose Baltijos šalyse. Visur panašūs kritimai. Nebuvo Latvijoje ir Estijoje nei Andriaus Kubiliaus, nei Gitano Nausėdos, bet ekonomikos kritimo kreivės yra identiškos. Duobės gylis buvo toks pat. Absurdiška ieškoti kaltų, lyg nuo to, ką pasakys G.Nausėda, priklausytų visos valstybės ekonomika“, – 15min.lt kalbėjo J.Razma.
Jo teigimu, būtų labai gerai, jei taip būtų, nes G.Nausėdos būtų galima paprašyti viešai kalbėti tik optimistinius dalykus.
Kalbėdamas apie A.Kubiliaus Vyriausybės sprendimus, kuriuos KT yra pripažinęs neteisėtais, J.Razma tikino, kad teisininkai apie tai neįspėjo.
„Visi šie kaltinimai yra absurdiški. Priimdami sprendimus mes neturėjome teisininkų pastabų dėl galimo įstatymų prieštaravimo Konstitucijai. Mes vadovavomės teisingumo principu, nes tikrai buvo teisinga KT teisėjui ar ministrui sumažinti algą 40 proc., o paprasto policininko algos neliesti”, – tvirtino J.Razma.
Jo teigimu, jeigu algos visiems biudžetininkams būtų sumažintos vienodai, policininkai vargiai būtų išgyvenę, tuo metu KT teisėjų algos būtų siekusios 12-13 tūkst. Lt.
„Jeigu visi nepriklausomi ekspertai, ES šalys mus rodo kaip pavyzdį dėl priimtų sprendimų, aš stebiuosi, kad socialdemokratai kaip sugedusi plokštelė tą pačią dainelę suka ir dar kartą bando pateisinti savo nepasirengimą tuomet artėjusiai krizei“, – sakė jis.
Anot J.Razmos, socialdemokratai galėtų pasiūlyti keisti Konstituciją ir įtvirtinti, kad valstybės tarnautojų, politikų ir teisėjų atlyginimai bet kada gali būti keičiami ir jų padidinimas nesukuria jokių teisėtų lūkesčių ateičiai.
„Tuomet ateityje KT jokių dvasių nebegalėtų prisišaukti ir įrodinėti, kad kažkada labai neteisingai užkeltas atlyginimas yra šventas dalykas“, – pridūrė jis.