2023 05 24

Jūros bangos pagelto: priežastis visai ne dažai

Pajūryje apsilankę žmonės sunerimo, kas gi atsitiko pakrantei. „Gal dažus išpylė“, – vienas per kitą klausė. Vis dėlto kriminalo čia nėra jokio, o priežastis visai paprasta.
Marių ir jūros pakrantes žiedadulkės nudažė geltonai.
Marių ir jūros pakrantes žiedadulkės nudažė geltonai. / Kuršių nerijos nacionalinio parko nuotr.

Kaip informuoja Kuršių nerijos nacionalinis parkas, marių ir jūros pakrantėse jau ima formuotis gelsvos spalvos žiedadulkių sąnašos.

Aplinkos apsaugos agentūra informuoja, kad gegužės mėnesį medžių žydėjimas pasiekia piką – šiuo metu žydi beržai, uosiai, klevai, pušys, eglės ir kt. Todėl žiedadulkių koncentracija aplinkos ore yra didelė.

Stebimas ir vandens tekinių spalvos ir skaidrumo pasikeitimas dėl žiedadulkių.

Taip atsitinka dėl to, kad net dideli kiekiai lengvų žiedadulkių ore yra nepastebimi, tačiau žiedadulkės, pakliuvusios į vandenį, neskęsta, o susikaupia paviršiuje ir taip jį uždažo.

Upių, ežerų ir Baltijos jūros pakraščiuose, kur bangos atsimuša į krantą, kur yra sraunumos, žiedadulkėmis prisotintas vanduo susiplaka ir susidaro putos.

Gyventojus stebina pakitusi vandens spalva ar putos. Aplinkos apsaugos agentūros laboratorijoje ne kartą buvo atlikti prisotinto žiedadulkėmis vandens tyrimai ir buvo nustatyta, kad padidėjęs skendinčių dalelių kiekis vandenyje yra gamtinės kilmės, o atlikus mikroskopinį mėginių tyrimą, matėsi, kad vandenyje yra labai daug žiedadulkių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis