Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
2008 10 15

Juršėnas: nepasitenkinimas Seimu – ryškiausia nepasitenkinimo valdžia išraiška

Seimo pirmininko Česlovo Juršėno nuomone, kol pastebimai nepagerės daugumos šalies gyventojų gyvenimas, bet kuri valdžia – kairioji ar dešinioji – bus bloga. „Reikia pripažinti, kad negyvename nei kaip JAV, nei kaip Šveicarijos gyventojai“, – kalbėjo Č.Juršėnas susitikime su Šveicarijos Konferencijos ambasadore Anne Bauty paklaustas kodėl, pasak visuomenės apklausų, Šveicarijoje žmonės labiausiai pasitiki valdžia, o Lietuvoje – mažiausiai?
Anne Bauty ir Česlovas Juršėnas
Anne Bauty ir Česlovas Juršėnas / O.Posaškovos/Seimo kanceliarijos nuotr.

Česlovo Juršėno nuomone, per XX amžiaus revoliucines permainas ne visi Lietuvoje sugebėjo prisitaikyti prie įvykusių pokyčių: rinkos ekonomikos, besikuriančio kapitalizmo sąlygų, rašoma išplatintame pranešime.

Ypač sunku tapo vyresniajai kartai, kurią 50 metų veikė komunistinė ideologija. „Dabar, kai pas mus tveriama ne pati geriausia kapitalizmo atmaina, kai mūsų parlamentarizmo tradicijoms – tik maždaug 25 metai ir dar su didelėmis pertraukomis, visada ieškoma kaltųjų. Žmonės paprastai nekaltina savęs, kad nesugeba prisitaikyti pasikeitus situacijai, kalta – valdžia“, – kalbėjo Seimo Pirmininkas. „Be abejo, parlamento darbo viešumas taip pat turi ir pliusų, ir minusų. Daugelį čia vykstančios ilgos ir karštos diskusijos erzina, tačiau būtent diskusijos, aptarimai ir turi vykti Seime. Tokia šio darbo specifika“.

Č.Juršėnas susitikime su Šveicarijos Konferencijos ambasadore aptarė pirmojo rinkimų į Lietuvos parlamentą turo rezultatus ir būsimojo Seimo perspektyvas. Ambasadorė A.Bauty pasveikino Seimo Pirmininką su sėkmingai surengtais ir vykstančiais rinkimais. Jos manymu, praėjus vos 18 metų nuo nepriklausomybės atgavimo tai yra sėkmė. „Daugeliui atrodo, kad tai savaime suprantamas dalykas, bet senas parlamentarizmo tradicijas turinčios šalys gali patvirtinti, kad tai – iš tiesų sėkmė“, – pabrėžė viešnia.

Č.Juršėnas ir A.Bauty prisiminė Lietuvos ir Šveicarijos istorijų bendrus sąlyčio taškus ir pasidžiaugė gerais dvipusiais santykiais. Ambasadorė patvirtino, kad jos šalis yra pasirengusi bendriems projektams, susijusiems su bendra Šengeno valstybių siena, nes nuo š.m. gruodžio mėnesio Šveicarija taps Šengeno sutarties nare. Pasak ambasadorės, bendradarbiausime ruošiant ir vykdant programas, reglamentuojančias pabėgėlių, kriminalinių asmenų, sienos pažeidėjų padėtį ir problemas.

Ambasadorė A.Bauty patvirtino intensyvaus bendradarbiavimo švietimo srityje tendencijas: Vilniaus ir Kauno universitetai palaiko ryšius su Šveicarijos kolegomis. Tikimasi sulaukti daugiau studentų iš Lietuvos, ypač mokslinių tyrimų laboratorijose, doktorantūros lygmens studijose.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos