Prieš keturis dešimtmečius, tuomet 26-erių, K.Ignatavičius grojo populiarioje grupėje „Aitvarai“. „Nusižiūrėjau šviesiaplaukę šokėją, kuri iš karto krito į akį“, – sakė K.Ignatavičius. Nors 9-eriais metais jaunesnė mergina į naują gerbėją žiūrėjo atsargiai, netruko įsileisti į savo gyvenimą, o po metų poros draugystę vainikavo vestuvės. „Esu sakęs, kad santuoka turi būti ilgos ir išbandytos draugystės rezultatas. Tačiau tuo metu, kai tuokėmės mes, buvo neįprasta ilgai draugauti. Pažintis buvo lemtinga. Be to, man užteko laiko pažinti būsimą žmoną, jos artimuosius, ir apsispręsti, kad šie žmonės taps mano šeima visam gyvenimui“, – tikino K.Ignatavičius.
Jei prisiekei žmoną branginti, saugoti ir mylėti iki mirties, tai šventa. Įsitikinęs K.Ignatavičius.
Pasak pašnekovo, prieš 40 metų, spalio 18-ąją, kada jis tuokėsi, Kaune buvo įregistruotas didžiulis skaičius santuokų – net 79.
„Pasinaudojau tarnybine padėtimi ir pasižiūrėjau archyvuose statistiką. Paaiškėjo, kad iš 79 porų jau 32 išsituokusios. Taigi, mes patekome į tą laimingąją pusę, kurie iki šiol kartu“, – pasakojo K.Ignatavičius.
Santuokos priesaika – šventa
Paklaustas apie receptą, padėjusį išsaugoti savo šeimą, Kauno Civilinės metrikacijos biuro vedėjas nedaugžodžiavo. Jo teigimu, svarbiausia – laikytis prieš Dievą ir žmones duoto pažado.
„Jei aš prisiekiau neapleisti, mylėti ir globoti savo žmoną iki mirties, turiu to laikytis. Žmonės nesupranta, kad turint dvejonių negalima tuoktis. Reikia įsitikinti, kad priesaikos laikysies visą gyvenimą. Mums su žmona gerą pavyzdį parodė tėvai: tiek mano, tiek jos santuokoje išgyvenę iki mirties. Mums šeima yra nedaloma: sukurta vieną kartą ir visiems laikams“, – teigė K.Ignatavičius.
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./K.Ignatavičius (k.) yra sutuokęs daugybę porų. Šiandien švenčia rubinines savo vestuvių metines. |
Jis neslėpė, kad per tuos metus jų šeima neišvengė įvairių audrų: „Buvo visokių simpatijų, pagundų, tačiau tai nebuvo rimta, todėl negalėjo sugriauti to, kas šventa – šeimos“. Savo šeimos vertybes K. ir V.Ignatavičiai perdavė savo sūnui Gediminui, marčiai Rasai ir anūkams. „Su anūkais – 15-mečiu Pauliumi ir 13-mete Indre – kalbamės apie tai. Jie net neįsivaizduoja, kad tėvai galėtų išsiskirti. Taip pat ir sūnus su marčia. Jie kaip sulieti į vieną lydinį. Vienas už kitą mūru stoja“, – džiaugėsi rubinines vestuvių metines minintis kaunietis. K.Ignatavičius leido sau pašmaikštauti gero pažįstamo, buvusio šokėjo, šokių klubo „Sūkurys“ įkūrėjo ir trenerio Česlovo Norvaišos žodžiais: „Kartą jis juokais pasakė, kad žmonos nekeis niekada, tik meilužes. Su savo žmona, Jūrate Norvaišiene, Česlovas jau kelis dešimtmečius“.
Vestuvių jubiliejus būtina švęsti
K.Ignatavičius džiaugėsi, jog šeštadienį vyksiančioje rubininių vestuvių ceremonijoje dalyvaus ir kai kurie prieš 40 metų Ignatavičių vestuvėse buvę žmonės, pavyzdžiui, pabroliai. 12.10 val. Kauno rotušėje dar kartą prisiekę amžiną meilę vienas kitam K. ir V.Ignatavičiai su gausia palyda patrauks į čia pat esantį vieną iš muziejų, kur kukliai paminės gražią progą.
„Į šventę žmones kviečiau ateiti būtinai su šeimomis – vyrais, žmonomis, vaikais ir anūkais. Lietuvoje dar nėra labai įprasta minėti vestuvių metinių. Tačiau aš stengiuosi šią tradiciją puoselėti ir propaguoti. Visus raginu tai daryti. Jei norite, kad šeimos lizdas būtų tvirtas, švęskite jubiliejus. Vestuvių diena – tai šeimos gimtadienis. Tokią progą būtina švęsti – jei ne kasmet, tai kas penkerius metus būtinai“, – įsitikinęs K.Ignatavičius.
Vestuvių metinės: nuo popierinių iki deimantinių
Pasaulyje minimi vestuvių jubiliejai turi atskirus pavadinimus. Pirmosios vestuvių metinės vadinamos popierinėmis, antrosios – medvilninėmis, trečios – odinėmis, ketvirtos – lininėmis, penktos – vilnonėmis, šeštos – geležinėmis, septintos – varinėmis, aštuntos – bronzinėmis, devintos – molinėmis, dešimtos – alavinėmis, vienuoliktos – plieninėmis, dvyliktos – šilkinėmis, tryliktos – nėriniuotomis (nėrinių), keturioliktos – dramblio kaulo, penkioliktos – krištolinėmis. Dvidešimtos vadinamos porcelianinėmis, dvidešimt penktos – safyrinėmis, trisdešimtosios – perlinėmis, trisdešimt penktosios – sidabrinėmis, keturiasdešimtosios – rubininėmis, keturiasdešimt penktosios – safyrinėmis, penkiasdešimtosios – auksinėmis, penkiasdešimt penktosios – smaragdinėmis, o šešiasdešimtosios – deimantinėmis.