Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
2018 11 05

Ką Lietuvos kariai veikia Afganistane?

Afganistane viešintis krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis aplankė Kabule, Kandahare ir Herate tarnaujančius Lietuvos karius. BNS pateikia jų vykdomas užduotis. Afganistane iš viso tarnauja beveik 50 Lietuvos karių.
Juozas Olekas Afganistane
Asociatyvi nuotrauka: Lietuvos kariai Afganistane / Ievos Budzeikaitės/KAM nuotr.

Kabulas. Afganistano sostinėje esančiame Kabulo tarptautinio oro uosto štabe tarnauja logistinės paramos elemento kariai, aptarnaujantys visus šalyje dislokuotus lietuvius, organizuojantis vizitus ir karių rotacijas.

Šiame štabe taip pat tarnauja du Lietuvos specialiųjų operacijų pajėgų kariai, jie užtikrina NATO misijos vadovybės ir kovinės paramos sąveiką su „specukais“ Kandahare.

NATO misijos „Tvirta parama“ vadavietėje tarnauja karo policininkai, prižiūrintys viešąją tvarką.

Toje pačioje vadavietėje tarnauja Lietuvos štabo karininkai. Jie atsakingi už žvalgybą, operacijas, planavimą ir logistiką.

Kandaharas. Pietų Afganistane esančiame Kandahare tarnauja apie 30 Lietuvos specialiųjų operacijų pajėgų karių. Jie apmoko vietos policijos specialiųjų operacijų dalinį, kur tarnauja apie 150 afganistaniečių. Pareigūnus SOP kariai treniruoja jų pačių mokymo vietose arba už jų ribų.

„Aitvarams“ taip pat talkina Karinių oro pajėgų karys, valdantis bepiločius orlaivius.

Heratas. Šiame Afganistano šiaurės vakaruose esančiame mieste įsikūrusiame štabe tarnauja štabo karininkai. Jie dirba valdybose, atsakingose už karinį rengimą, logistiką, žvalgybą, operacijas ir planavimą.

BNS žurnalisto kelionę į Afganistaną iš dalies parengė Krašto apsaugos ministerija. Pranešimo turiniui tai įtakos neturi.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos