Ministrė taip pat turi žinių ir privačioms mokykloms, vienuoliktokams ir abiturientams dėl egzaminų, tarpinių patikrinimų tvarkos, taip pat ir moksleiviams, įnikusiems į mobiliuosius.
Interviu 15min ji įvardijo ir naująjį sporto viceministrą, taip pat atsakė, ar gali pažadėti, jog iki jos darbo pabaigos visos mokyklos jau turės vadovėlius.
Ar R.Popovienė, iki šiol neturėjusi didelės patirties švietimo politikoje, tvirtai jausis „karščiausia“ vadinamoje kėdėje Vyriausybėje ir išsilaikys iki kadencijos pabaigos?
Svarbiausios interviu temos:
- Didmiesčių ir mažesnių miestų mokykloms gali būti taikomi skirtingi reikalavimai dėl klasių
- Kokio atlyginimo augimo gali tikėtis pedagogai?
- Kokie pokyčiai laukia privačių mokyklų?
- Ar bus svarstoma mokyklose uždrausti vaikams naudotis mobiliaisiais telefonais?
- Kaip ketinama pritraukti naujų pedagogų?
- Ar ši ministrė išspręs vadovėlių trūkumo problemą?
- Ar bus daromi pokyčiai dėl egzaminų?
- Ar švietimo, mokslo ir sporto ministrė skaito knygas ir kokias?
- Kokie dalykai ministrei prasčiausiai sekėsi mokykloje?
– Pradėkime nuo to, kad dar svarstant, kas taps švietimo ministru, buvo minimos kelios pavardės, bet Gintautas Paluckas pasirinko būtent jus. Kokie jūsų privalumai, nes didelės vadovavimo patirties švietimo politikos srityje juk neturite?
– Nežinau, kodėl pasirinko, bet gal truputėlį ir dėl to, kad nesu naujokė švietimo sistemoje: pati esu mokytoja. Nors ir nesu ilgai dirbusi mokytoja, bet esu dirbusi švietimo srityje: Kauno rajono Švietimo ir sporto skyriuje, administracijoje kuravau švietimą, būdama Kauno rajono savivaldybės vicemere taip pat kuravau švietimą ir kitas sritis.
Tai ta problematika yra man žinoma, juolab, kad rajonas mūsų buvo tikrai labai didelis, turėjome labai daug iššūkių, spręstinų klausimų. Turėjome ieškoti įvairiausių problemų sprendimo, būdų, kaip įgyvendinti švietimo politiką. Nesu tame naujokė.
O pasiūlė – ilgai nesvarsčiau. Tai, aišku, buvo