2021 06 02

Kai kam norint gauti galimybių pasą prireiks kantrybės – testų teks laukti

Galimybių pasas Lietuvoje veikia jau savaitę. Karštosios koronaviruso linijos koordinatorė Irina Belukhina sako, kad žmonės iš didžiųjų miestų, norintys išsitirti dėl COVID-19 ir gauti galimybių pasą, tai gali padaryti be didesnio vargo. O jo gali būti mažesnių miestų gyventojams: kai kur testams nepavyks registruotis elektroniniu būdu, o, pavyzdžiui, Neringoje jo teks laukti bent iki birželio 8-osios.
Kavinėse pradėjo veikti galimybių pasas
Kavinėse pradėjo veikti galimybių pasas / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

„Beveik visi miestai yra pasiskelbę atskirus takelius galimybių pasui gauti ir atlikti greitąjį antigeno testą. Ypač didžiuosiuose miestuose problemų su laikais nekyla – arba tai pačiai dienai, arba rytdienai užsiregistruoti galima“, – 15min pasakojo I.Belukhina.

Problemų norint užsiregistruoti tyrimui, pasak jos, gali rastis nebent mažesnėse vietovėse.

„Pavyzdžiui, Pakruojyje galima užsiregistruoti tik birželio 4 dienai“, – teigė karštosios linijos 1808 koordinatorė.

Gali tekti vykti ir į kitus miestus

I.Belukhina pažymėjo, jog kai kurie miestai apskritai neišskyrė atskirų laikų tyrimams, kai norima gauti galimybių pasą.

Yra mažesnių miestų, kurie visiškai nepasiskelbė taip vadinamų atskirų takelių greitiesiems antigenų testams.

„Yra mažesnių miestų, kurie visiškai nepasiskelbė taip vadinamų atskirų takelių greitiesiems antigenų testams, nes takeliai yra skirti <...> tiems žmonėms, kuriems testai privalomi profilaktiškai, pavyzdžiui, greitieji antigenų testai privalomi asmenims dėl darbo. Tokie miestai yra Prienai arba Varėna“, – pasakojo koordinatorė.

„Bet visada yra kiti miestai, apskrities centrai, kur žmonės, jeigu nori, gali atlikti tuos testus“, – pridūrė ji.

15min patikrino, kaip veikia registracijos COVID-19 antigenų tyrimams sistema ir kur juos, norint gauti galimybių pasą, atlikti įmanoma.

Tokių vietų – 53.

Ten, kur nėra galimybės užsiregistruoti – nėra laisvų laikų ar apskritai tokiems testams numatytų vietų, sistema išmeta štai tokią lentelę:

Registracija testui norint gauti galimybių pasą
Registracija testui norint gauti galimybių pasą

Birštonas neturi mobilaus punkto

Pabradėje testui įmanoma užsiregistruoti tik birželio 4 dienai, Zarasuose – birželio 7 dienai, Neringoje – birželio 8 dienai, Plungėje – birželio 11 dienai.

O, pavyzdžiui, Birštone galimybės išsitirti išvis nėra.

Birštono savivaldybės administracijos direktorė Jovita Tirvienė 15min teigė, kad savivaldybėje nėra mobilaus punkto ir visi, kuriems reikia išsitestuoti, nukreipiami į Prienus.

„Nuo Birštono iki Prienų yra viso labo 5–7 kilometrai“, – pažymėjo ji.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Galimybių pasas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Galimybių pasas

Poreikio testuotis būtent Birštone esą ir nėra.

„Stebim situaciją – kol kas nei į mus kreipėsi, nei kažkas kelia klausimus. Galvojam, kad tas klausimas išsisprendžia“, – svarstė J.Tirvienė.

Varėna elektroninės registracijos neturi, Prienai turės

Registruotis, bent jau elektroniniu būdu, testui Prienuose, norint gauti galimybių pasą, anksčiau galimybių nebuvo, bet tokios atsiras savaitės bėgyje, 15min nurodė Prienų rajono savivaldybės administracijos direktorė Jūratė Zailskienė.

„Atidarys ir tą liniją, bet pageidavimų beveik nulis. Tie, kur ir taip daro testus sako, kad nesusidaro [žmonių] į dieną po penkis, kai anksčiau buvo daug, – pasakojo administracijos direktorė.

– Bet atidarysim dėl šventos ramybės, kad žmonės galėtų ir tą daryti.“

Atidarys ir tą liniją, bet pageidavimų beveik nulis.

Elektroniniu būdu testui negalima užsiregistruoti ir Varėnoje, bet Varėnos pirminės sveikatos priežiūros centro, prižiūrinčio mobilaus punkto veiklą, vadovas Danas Bortkevičius pažymėjo, kad tą galima padaryti skambinant numeriu 1808.

„Paskutiniu metu pastebėjome padidėjusį poreikį penktadieniais ir šeštadieniais. Tikrai žmonės daugiau skambina ir daugiau atlieka antigenų testų, kada atsirado galimybių paso funkcija.

Šią savaitę antigenų testų skaičių jau šiek tiek padidinome <...> ir nuo kitos savaitės bus dar didesnis laisvų vietų skaičius, kad visi pageidaujantys asmenys galėtų atlikti testą“, – pasakojo jis.

Ministras mano, kad galimybių pasas pasiteisina

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys teigė manantis, kad prieš savaitę įvestas galimybių pasas „tikrai pasiteisina ir padengia tam tikros visuomenės dalies lūkesčius“.

Taip jis antradienį sakė LRT radijo laidai „Ryto garsai“.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Arūnas Dulkys
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Arūnas Dulkys

Kavinių, restoranų bei viešbučių atstovai aiškina, kad lankytojų srautai dėl galimybių paso nepadidėjo, o dalis verslininkų teigia esantys nusivylę tokio paso privalumais.

Naudotis galimybių pasu ir švelnesnėmis karantino sąlygomis gali tie, kurie turi neigiamą COVID-19 tyrimo atsakymą, yra persirgę COVID-19 ir turi antikūnų arba yra pasiskiepiję.

VIDEO: Trumpai ir aiškiai: atsakome į dažniausiai kylančius klausimus apie Galimybių pasą

Daugiau apie tai, ką nuo birželio 1-osios gali nuveikti gavusieji galimybių pasą, skaitykite čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų