Sirenų nesigirdėjo
Kai buvo paskelbta ekstremali situacija dėl COVID-19, Panevėžyje sirenų kauksmo nesigirdėjo. Tik kartą per mėnesį buvo vykdoma garsinių sirenų patikra, kad, esant reikalui, jos veiktų tinkamai.
Gresiant ar susidarius ekstremaliajai situacijai šalyje, gyventojai perspėjami įjungtomis sirenomis ar pranešimais į mobiliuosius telefonus, prireikus per mobiliąsias įgarsinimo priemones ar per pasiuntinius.
Išdėstytos sistemingai
Panevėžio miesto savivaldybės vyriausiasis specialistas Justas Laurinavičius naujienų portalui JP aiškino, kad mieste veikia 20 elektros sirenų.
„Jos išdėstytos sistemingai, kad, esant reikalui, perspėjimo kauksmą girdėtų visi panevėžiečiai. Sirenos yra netoli įmonių, įstaigų, bendrojo lavinimo mokyklų. Miesto centre sirena yra ant Juozo Miltinio dramos teatro. Sirenas tikriname kartą per mėnesį, be paleidimo“, – sakė J.Laurinavičius ir teigė, kad taip sirenos patikrinamos, bet nejungiamas garsinis signalas, kad be reikalo negąsdinti žmonių.
Įjungti sirenas reikia leidimo
Pasak J.Laurinavičiaus, sirenos įjungiamos gavus nurodymą iš Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento.
„Sirenos kaukia 3 minučių pulsuojančiu ciklu. Taip gyventojai perspėjami apie artėjančios ar susidariusios ekstremaliosios situacijos grėsmę, arba perspėjimo ir informavimo sistemos patikrinimo ar pratybų metu. Išgirdę šį signalą nedelsiant reikia įsijungti radiją ar televizorių, išklausyti pranešimą ir vykdyti rekomendacijas. Paprastai sirenos įjungiamos du kartus per metus, kai atliekamas Perspėjimo sistemos patikrinimas“, – pasakojo J.Laurinavičius ir teigė, kad sirenos nebuvo įjungtos prasidėjus pandemijai – apie porą metų.
Pasenusi įranga genda
Civilinės saugos specialistas aiškino, kad gavus informacinį pranešimą, sužino, kada reikės įjungti sirenas.
„Pranešime informuojami, kada reikės įjungti garsines sirenas. Tokio patikrinimo metu paaiškėja, ar visos sirenos veikia tinkamai. Beje, prieš kokius penkerius metus viena sirena iš 20 nesuveikė. Panevėžyje kai kurios sirenos atnaujintos, bet yra ir tokių, kurios įrengtos dar 1953 metais. Žinoma, garsinę sistemą vertėtų atnaujinti, bet čia jau ne Savivaldybės prerogatyva – tai Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento rūpestis“, – sakė J.Laurinavičius.