Klaipėdos pašonėje gyvenančios mergaitės giminaitė 15min pasakojo, jog jos krikšto dukra sunegalavo antradienio naktį ir kas pusvalandį vėmė.
Kadangi šeimos gydytoja atostogauja, o vaikas karščiavo, nuspręsta kreiptis į ligoninės medikus.
Laukė lauke kelias valandas
„Mano sesuo paskambino į Gargždų ligoninę, nepriėmė, pasakė važiuoti į Klaipėdos vaikų ligoninę, priėmimo skyrių. Kol gydytojas apžiūrėjo, praėjo dvi valandos, per tą laiką padarė COVID testą.
Sesuo su mergaite ant rankų visą laiką prasėdėjo lauke ant suoliuko. Galiausiai gydytoja pasakė, kad skyriuje nėra vietų ir turite gydytis namuose. Nedarė jokių tyrimų, net lašelinės nepastatė“, – apgailestavo giminaitė.
Gausu ligoniukų
Klaipėdos vaikų ligoninės vyr. gydytojo pavaduotoja Diana Vaitkevičiūtė 15min teigė, jog gydomų vaikų ligoninėje nestinga.
Vasara visuomet tas metas, kuomet gausu apsinuodijimų, virusinių žarnyno infekcijų.
„Nustatome roto, noro, žarnyno infekcijas didžiajai daliai vaikų, taip pat yra bakterinių infekcijų. Karštis irgi turi įtakos, produktai greičiau pradeda gesti. Ir tas vaikų kontaktas didesnis, kai vasara, daugiau bendrauja.
Visada taip yra, tai vasaros sezono ligos, tik gal jų kaip ir daugiau šiemet, tiek neturėdavome vasaromis. Bet, matyt, kadangi vaikai ilgą laiką kontaktų neturėjo, individualus atsparumas sumažėjęs.
Klaipėdoje ir pajūryje – visa Lietuva, atostogų metas, tai didina mūsų ligonių skaičių. Vietų dar turime, bet ir pakankamai daug pacientų“, – sakė medikė.
Klaipėdoje ir pajūryje – visa Lietuva, atostogų metas, tai didina mūsų ligonių skaičių.
Anot D.Vaitkevičiūtės, medikų priežiūron patenka tik tie vaikai, kuriems reikia lašelinių.
„Jie pakliūva į ligoninę ne dėl viruso, o dėl to, kad trūksta skysčių, netekimai dideli, reikia lašinti skysčius, negali išgerti, vemia, viduriuoja, o kai palengvėja, išleidžiame namo“, – sakė Klaipėdos vaikų ligoninės vyr. gydytojo pavaduotoja.
Tenka palūkėti palapinėje
D.Vaitkevičiūtės teigimu, visų pacientų sutalpinti į priimamąjį tiesiog nėra galimybės ir, siekiant mažesnio kontakto, lauke pastatyta palapinė.
„Bet kad lauktų dvi valandas... Nebent, jei tuo pačiu metu suvažiavo daug pacientų, galėjo reikėti palaukti. Natūralu, nes kiekvienam pacientui reikalingas laikas.
Suprantame, vaikai serga, lauke šilta, laukti reikia, aišku, diskomfortas, bet visus priimti vienu metu neturime galimybės“, – situaciją pakomentavo ligoninės atstovė.
Tai nėra pagrindinis būdas lašinti skysčius, reikia girdyti – tai pats sveikiausias patekimas skysčių į organizmą.
Pavaduotojos teigimu, gydytojas vertina, ar vaiko būklė reikalauja medikų priežiūros ir ar būtina lašinti skysčius.
„Tai nėra pagrindinis būdas lašinti skysčius, reikia girdyti – tai pats sveikiausias patekimas skysčių į organizmą. Nebent yra tokia būklė kai nebegali gerti.
Tiesiog reikia labai daug kantrybės, susiderėti, kad gertų, sėdėti šalia. Taip, nepatogumas didelis, bet vaikas serga ir tenka susitaikyti, kad reikia būti ir slaugyti“, – sakė D.Vaitkevičiūtė.
Medikė tikino, ligoninė netaupo mažųjų ligoniukų sąskaita, tad, jei tik matoma būtinybė, atliekami visi būtini tyrimai.
„Vasarą visada yra virusų pakilimas, bet dabar padaugėjo kontaktų, tai ir pasidalinama žymiai daugiau. Galime gauti ir parduotuvėje, pasiimti su preke ar kažkuo.
Jei pakankamai gerai nenusiplovėm rankų ar nedezinfekavome, galime gauti į organizmą. Priklauso nuo atsparumo: susirgsi ar ne. Labai daug atostogaujančių, labai daug žmonių, atveža virusus iš visos Lietuvos, atmainos skiriasi“, – teigė pavaduotoja.