Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2017 12 24

Kaimo parduotuvėms metų šventės nėra stebuklų metas

Per gerą pusdienį aplankytos kelios kaimo parduotuvės Joniškio rajone, esančios atokiau nuo Šiaulių, nepriklausančios jokiam parduotuvių tinklui. Kuo kvėpuoja ir ką skaičiuoja kaimo prekybininkai prieš Kalėdas?
Šventinis kaimo parduotuvių gyvenimas
Šventinis kaimo parduotuvių gyvenimas / Alvydo Januševičiaus / 15min nuotr.

Viena parduotuvė atskleidė, už kiek parduoda prekių per vieną dieną. Ketvirtadienį ten parduota maisto ir kitų dalykų už 260 eurų, alaus – už 100 eurų ir kitų alkoholinių gėrimų – už 43 eurus. Panašia apyvarta galėtų pasigirti dauguma nedidelių kaimo parduotuvių.

Tai buvo gana sėkminga nedidelio kaimo parduotuvės apyvarta, kai žmonės jau šį bei tą nusiperka šventiniam stalui. Kaimo parduotuvėms metų šventės nėra stebuklų metas.

Pirmoji parduotuvė – Kalnelio. Tikėtina, kad pati sėkmingiausia, nes strategiškai yra labai patogioje vietoje – visai šalia kelio Joniškis–Žagarė.

Čia iš tiesų jaučiasi šventinė nuotaika. Visa parduotuvė papuošta labiau nei kai kurios didžiosios Joniškio parduotuvės. Kampe stovi sniego senis, pagamintas iš vienkartinių puodelių. Alkoholio lentynas kiek pridengia girliandos.

Alvydo Januševičiaus / 15min nuotr./Šventinis kaimo parduotuvių gyvenimas
Alvydo Januševičiaus / 15min nuotr./Šventinis kaimo parduotuvių gyvenimas

Pardavėja dėvi ryškią skrybėlę. Dažną pirkėją pavaišina saldainiu. Šventėms atsivežė daugiau rūkytos skumbrės ir saldumynų. Šįkart pasistengė, kad sausainių ir pyragaičių būtų net iš kepyklos Tauragėje.

Apyvarta išauga, tačiau tai nėra stebuklai, kurių paprastai tikisi prekybininkai per Kalėdas.

Stungiai – ilgiausias Lietuvos kaimas. Jis yra visai netoli Žagarės. Taip pat nelabai toli ir Skaisgirys. Kiekvienas, važiuojantis iš vienos ar kitos pusės, turi galimybę apsipirkti didesnėje parduotuvėje.

Parduotuvė gana didelė. Šventinių akcentų nėra daug. Sukrauti skalbimo milteliai šiek tiek primena kalėdinę eglę. Čia pardavėjas paaiškina, kad iš esmės prieš šventes yra gerokai daugiau perkama maisto ir gėrimų. Būtent šios produkcijos apyvarta padidėja dvigubai.

Reibiniai – istorinis kaimas, kuriame iki šiol yra kraštotyrininko Mato Slančiausko sodyba. Čia yra parduotuvė. Nedidelė, bet ir ne tuščia. Daugiausia apsipirkti ateina žmonės, neturintys transporto priemonės, negalintys nuvykti į miestą.

Alvydo Januševičiaus / 15min nuotr./Šventinis kaimo parduotuvių gyvenimas
Alvydo Januševičiaus / 15min nuotr./Šventinis kaimo parduotuvių gyvenimas

Pardavėja sako, kad nemažai žmonių užsisako ko nors šventėms. Pavyzdžiui – viena močiutė nori ant stalo turėti vyniotinio. Atsiveš du, o vieną paliks šaldytuve – gal dar kas užsimanys. Pastebėjimą, kad alkoholio lentyna gana maža, pardavėja priima kaip komplimentą.

Jurdaičiai iš išorės atrodo gana jaukiai. Iki čia dar yra nutiestas asfaltas. O kaip vyksta prekyba parduotuvėje, esančioje šalia galingo akmens su kalviška saulute?

Pardavėja teigia, kad pagrindiniai pirkėjai – netoliese esančių senelių namų gyventojai. Jiems nuo pensijos dažnai lieka ne ypač daug. Parduotuvėje esantis baras vos laikosi. Nedidelis pastebėjimas – prieš Kalėdas žmonės labiau pirko šokoladinius kiaušinius su viduje paslėptais siurprizais. Iš devynių liko keturi.

Alvydo Januševičiaus / 15min nuotr./Šventinis kaimo parduotuvių gyvenimas
Alvydo Januševičiaus / 15min nuotr./Šventinis kaimo parduotuvių gyvenimas

Toliau – žvyrkelis iki pat Jankūnų kaimo. Čia esančios kaimo parduotuvės kiemas papuoštas ratuota transporto priemone.

Nors viltis visada gyva, tačiau stebuklas taip ir neįvyksta.

Pardavėja kaip tik priėmė daugybę prekių, kurias tikisi parduoti per sausio mėnesį.

Viskas sukrauta prekybos kambaryje. Tenka priimti vieną kitą klientą ir dėlioti prekes į lentynas.

O ką užsakė specialiai šventėms? Kokioms šventėms? Moteris pabrėžia, kad kaime kiekvieną mėnesį „Kalėdos“ vyksta po pašalpų išmokėjimo.

Tiesa, ne viskas taip liūdna. Savininkė sako, kad per kiekvienas šventes vis užsako per daug prekių. Vis tiki, kad jau šiais metais tikrai žmonės nupirks daugiau pyragų, sausainių, šakočių. Nors viltis visada gyva, tačiau stebuklas taip ir neįvyksta.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų