„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2014 06 11

Kaip su rusiškų kanalų propaganda susitvarkė Izraelis?

Lietuva suprato, kad kariauja informacinį karą, kai uždraudė kelių rusiškų kanalų retransliavimą. Tačiau po šio žingsnio stojo tyla, o problema neišsisprendė – žmonės vis tiek randa būdų, kaip žiūrėti uždraustus kanalus, teigia kabelinės televizijos „CGates“ vadovas Paulius Dambrauskas.
Propaganda televizijoje
Propaganda televizijoje / 123rf.com nuotr.

„Turime „Viasat“ įmonę, kuri legaliai veikia Lietuvoje ir iki šiol rodo uždraustus kanalus. Akivaizdžiai trūksta galių Lietuvos radijo ir televizijos komisijai dirbti šitoje srityje. Turime gerą šeštadalį Lietuvos – link Kaliningrado srities, nuo Šilutės iki Klaipėdos, Pietų Lietuva – kuri yra Rusijos siųstuvų zonoje ir taip pat mato uždraustas Lietuvoje laidas. Interneto skelbimuose labai atvirai reklamuojamos nelegalios televizijos antenos, kurios taip pat rodo tuos pačius uždraustus kanalus“, – „Žinių radijo“ laidoje „Ryto espresso“ sakė P. Dambrauskas.

Ne mūsų darbas kariauti karus, – teigė P. Dambrauskas

Jis patvirtino, kad „CGates“ atstatys uždraustų kanalų retransliaciją, nes birželio 22 baigiasi Pirmojo kanalo ir liepos pradžioje – Antrojo kanalo draudimai.

Kai PBK kanalas, retransliuojantis rusiškas laidas, parodė propagandinį siužetą apie Sausio 13-osios įvykius, „CGates“ nusprendė išjungti šį kanalą iš eterio taip, pasak P. Dambrausko, parodydama pilietinę poziciją. „Tuo pačiu mes manome, kad ne mūsų darbas kariauti karus. Tuoj bus 10 mėn. nuo karo pradžios – per tą laiką tikimės, kad mokesčių mokėtojų ir mūsų pinigais išlaikomos kontroliuojančios institucijos sugalvojo planą, kaip elgtis su tuo retransliavimu“, – teigė P. Dambrauskas. 

Tuo pačiu jis nurodo, kad valstybinės institucijos iki šiol nepasiruošė ginklų su propaganda: „Matome pakankamai daug noro permesti valstybės problemų sprendimą ant verslo pečių ir per mažai noro pačios valstybės koordinuoti savo atsakus“, – kalbėjo jis.

Izraelyje yra reguliatorius, kuris žiūri rusiškus kanalus ir kiekvieną kartą, kai rusiški kanalai nuslysta į vieną ar kitą pusę, išsiunčia sąskaitą faktūrą

P. Dambrauskas pateikė pavyzdį, kaip su panaša situacija susitvarkė Izraelis, kur trečdalis šalies supranta rusiškai ir mato rusiškus kanalus: „Jie turi reguliatorių, kuris žiūri rusiškus kanalus ir kiekvieną kartą, kai rusiški kanalai nuslysta į vieną ar kitą pusę, išsiunčia sąskaitą faktūrą rusiškų kanalų pusėn. Jie susimoka vieną, antrą, trečią, penktą baudą ir apsiramina“, – teigė jis.

Lietuvos kabelinės televizijos asociacija, kuriai priklauso ir „CGates“, nėra patenkinta, kaip Lietuvos radijo ir televizijos komisija elgiasi su propagandinį turintį transliuojančiais Rusijos kanalais, o pasikartojančią praktiką 3 mėn. stabdyti tokių kanalų retransliavimą kabeliniais tinklais vadina daline ir neefektyvia.

Visą laidos „Ryto espresso“ įrašą klausykite čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų