Į 15min dėl prastos vandens kokybės kreipėsi Seniavos kaimo gyventoja Eglė Jocienė.
Skaitytoja pasakojo, kad Seniavoje vanduo – drumzlinas, todėl netinka ne tik maisto ruošai, bet ir visoms kitoms buitinėms reikmėms, yra pavojingas vaikams.
„Taip gyventi nebegalima, bėga juodas vanduo su žvyrais, rajone gyvena daug šeimų su mažais vaikais, o turime tokį kenksmingą vandenį“, – skundėsi E.Jocienė.
Pasak skaitytojos, Seniavos kaimo gyventojai su drumzlino vandens problema susiduria ne pirmus metus, vandens kokybė ypač pablogėja šiltuoju sezonu.
„Kauno vandenys“ yra informuoti apie situaciją: gavus gyventojų pranešimą dėl vandens kokybės, iš bendrovės atvyksta tinklų plovimo brigada, kuri praplauna tinklus per artimiausią priešgaisrinį hidrantą.
Susidrumstęs vanduo nuleidžiamas ir palaipsniui kokybė atsistato.
Taip gyventi nebegalima.
Tačiau E.Jocienė teigia, kad ši procedūra tik laikinai išsprendžia problemą.
Nors darbuotojai iš „Kauno vandenų“ žada, kad „bus geriau,“ po kurio laiko vanduo vėl tampa drumzlinas.
„Kauno vandenų“ atstovas Andrius Nenėnas aiškina prastos vandens kokybės priežastis:
„Šiomis dienomis dėl kaitros gyventojai masiškai laisto želdinius, pildo baseinus, dėl ko skaičiuojamas kelis kartus didesnis vandens suvartojimas. Dėl šios priežasties pasikeitus vandens tekėjimo greičiui, vamzdynuose tekančiame vandenyje sukyla natūralūs gamtoje susiformavę mikroelementai – geležis ir manganas, kurie per ilgesnį laiką nusėda vandentiekio tinkluose.
Tokiame vandenyje nėra nei nitritų, nei nitratų ar kitų toksinių medžiagų. Nors toks vanduo įvardijamas mikrobiologiškai nepavojingu, tačiau jame pastebėjus didesnį kiekį drumzlių, jį rekomenduojame gerti virintą ar filtruotą.“
„Kauno vandenų“ atstovas taip pat pabrėžia, kad Seniava – besiplečiantis kvartalas, kur nuolat vykdomos statybos, yra daug atšakų nuo magistralinių linijų.
Tokia plėtra vykdoma daugiausiai privataus kapitalo lėšomis, chaotiškai, be normalaus ilgalaikio planavimo.
Toks privačių statytojų lėšomis ir iniciatyva vykdomas tinklų vystymas jau turi ir pasekmių, kuomet vamzdynų diametrai sumažinami, tinklai nežieduojami ir negalvojama apie ateitį.
Dėl to tolimiausi taškai negauna pakankamo slėgio ar kartais skundžiasi drumstu vandeniu.
„Kauno vandenys“ aiškina, kad siekia iš esmės spręsti vandens kokybės Kauno rajone problemą: Vičiūnų vandenvietėje pastatyti ir birželio 15 dieną oficialiai atidaryti vandens gerinimo įrenginiai. Jie papildomai filtruoja išgaunamą vandenį nuo geležies ir mangano.
Teigiama, kad vandens pagerėjimas vartotojams pasijaus per ateinantį pusmetį, nes senieji tinklai turi prisikaupę mangano ir geležies nuosėdų, kurios būtent ir iškrenta, pradėjus labai gausiai vartoti vandenį, kuomet tinkluose padidėja greičiai ir keičiasi nusistovėję srautai.
Lygiagrečiai bus keičiami ir senieji tinklai, kurių rekonstrukcijos pabaiga numatyta 2023 metais.
„Kauno vandenų“ atstovas žada: jei Seniavos kaime iš vandens gerinimo įrenginių naudos bus per mažai ir drumstumas kartosis, ateityje gali būti imtasi ir kitų veiksmų vandens kokybei gerinti.