„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2019 05 27 /12:27

Gabrielius Landsbergis apie pergalę EP rinkimuose: rezultatai neblogi

Opozicinė Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) tarp visų politinių organizacijų pagal palaikymo mastą Europos Parlamento (EP) rinkimuose užėmė pirmąją vietą. Toks rezultatas, kaip teigia partijos lyderis Gabrielius Landsbergis – „neblogas, kukliai neblogas“.
Gabrielius Landsbergis
Gabrielius Landsbergis / Vidmanto Balkūno / 15min nuotr.

„Rezultatus vertinam kaip neblogus – kukliai neblogus“, – pirmadienį nacionalinėje bibliotekoje spaudos konferencijos metu teigė G.Landsbergis. Jis pažymėjo, kad lūkesčiai buvo didesni, bet esą nemato priežasties nusivilti.

TS-LKD į EP siunčia Seimo narį Andrių Kubilių, mokslininką Liudą Mažylį bei parlamentarę Rasą Juknevičienę.

Prezidento rinkimuose TS-LKD rėmė antroje vietoje likusią Ingridą Šimonytę.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Andrius Kubilius
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Andrius Kubilius

„Norėčiau pastebėti vieną dalyką, kad tiek prezidento rinkimai, tiek EP rinkimai rodo vieną dalyką, kad Lietuvoje mes matome pozityvų poslinkį tolyn nuo populizmo politikoje“, – rezultatus įvertino A.Kubilius ir pažymėjo, kad jo EP laukia „dideli darbai vardan Lietuvos interesų“.

L.Mažylis dėkojo savo rinkėjams. „Lietuva įžengia į naują, perspektyvų politikos etapą“, – sakė jis.

„Neapvilsim“, – pažadėjo R.Juknevičienė.

EP mes tikrai nebūsim naujokai, nors ir pirmą kartą visi trys išrinkti.

„EP mes tikrai nebūsim naujokai, nors ir pirmą kartą visi trys išrinkti. Mums nėra svetima tarptautinė politika, bendravimas.

Aš pati nuo 1999 metų – NATO Parlamentinė asamblėjoje. Mano tikslas – ieškoti draugų, kiek galima daugiau Lietuvai, nes mums jų reikia“, – komentavo ji.

Kalbėdama apie prezidento rinkimus, politikė pasidžiaugė, kad juose vis aktyviau dalyvauja jaunimas, už tai dėkojo I.Šimonytei.

„Manau, tai yra investicija į ateitį“, – dėstė R.Juknevičienė.

Ji savo darbą EP teigė įsivaizduojanti srityse, susijusiose su gynyba ir saugumu.

Savo ruožtu A.Kubilius tikino, kad yra nusitaikęs į darbą Ekonomikos ir Užsienio reikalų komitetuose. Anot jo, Europos Sąjunga galėtų prisidėti prie „pozityvių transformacijų“ Rytų partnerystės šalyse.

L.Mažylį dominančios sritys – energetika ir Rytų partnerystė.

„Pats einu su programa ir taikausi į Informacinių technologijų mokslo, pramonės ir energetikos komitetą. Manau, kad pagal mano išsilavinimą tai tiktų. Jeigu ne į tą, tai tarsimės į kokį kitą“, – dėstė jis.

Rinkimų naktį G.Landsbergis I.Šimonytei išreiškė siūlymą vesti konservatorių sąrašą kitų metų Seimo rinkimuose ir sėkmės atveju formuoti Vyriausybę. Klausiamas, ar užleistų ir partijos lyderio poziciją, politikas teigė, kad „užleidimas nelabai veikia“.

„Kitais metais numatomi eiliniai partijos pirmininko rinkimai ir partijos bendruomenė nuspręs, ką ji mato kaip būsimą lyderį“, – kalbėjo G.Landsbergis.

Teiraujantis, ar TS-LKD parama I.Šimonytei labiau padėjo ar pakenkė, jis aiškaus atsakymo nedavė: „Pirminiai rinkimai parodė, kad TS-LKD remia, esame vieni iš rėmėjų I.Šimonytės. Taip, kad turbūt neturėjo nustebinti ir finansinė parama, neturėjo šokiruoti [...]. Negaliu objektyviai vertinti. Nei padėjo, nei pakenkė.“

TS-LKD lyderis įvertino ir konkurentų rezultatus EP rinkimuose. „Valstiečių“ rezultatas ir trečioji vieta, anot jo, buvo siurprizas.

„Rezultatas tikrai sunkiai vertinamas kaip pozityvus. Manau, tai, ką mes fiksavome per savivaldos rinkimus, kad regionuose Socialdemokratų partija susigrąžina savo buvusį elektoratą, kelia egzistencinį klausimą valstiečiams, koks valstiečių likimas yra toliau ir į šį klausimą jie turės nedelsiant atsakyti“, – kalbėjo G.Landsbergis.

Rinkimų metu A.Kubilius iš antros vietos partijos sąraše buvo išreitinguotas į pirmąją, L.Mažylis iš pirmos vietos nukrito į antrąją, R.Juknevičienė iš ketvirtos vietos pakilo į trečiąją.

TS-LKD EP rinkimuose sulaukė 245 918 rinkėjų palaikymo.

Per praėjusius EP rinkimus 2014-aisiais konservatoriams teko du mandatai ir 199 393 balsai. Briuselyje partijai atstovavo Algirdas Saudargas ir Gabrielius Landsbergis. Pastarasis atsisakė EP nario mandato ir dalyvavo 2016-ųjų Seimo rinkimuose. Jo vietą užėmė Laima Liucija Andrikienė.

TAIP PAT SKAITYKITE: Rinkimuose į Europos Parlamentą daugiausia mandatų gavo konservatoriai, toliau – socdemai ir „valstiečiai“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“