Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2015 08 20

Kalėjimų prižiūrėtojai ateityje atliks ir socialinių darbuotojų vaidmenį

Lietuvos įkalinimo įstaigose įdiegus naujovę – dinaminę apsaugą – prižiūrėtojai įgis psichologų, socialinių darbuotojų kompetencijų, kad kasdieniu bendravimu paskatintų bei nuteiktų nuteistuosius atlikus bausmę grįžti į normalų socialinį gyvenimą.
Kalėjimo prižiūrėtojas
Kalėjimo prižiūrėtojas / Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr.

Nuo spalio pataisos įstaigų pareigūnai bus mokomi ne tik užtikrinti fizinę laivės atėmimu nuteistų asmenų apsaugą ir priežiūrą, bet ir su jais bendrauti, būti mentoriais, psichologais ir socialiniais darbuotojais.

Europos valstybėse jau nuo praėjusio amžiaus taikoma, o Lietuvoje naujai diegiama dinaminės apsaugos sistema ketvirtadienį pristatyta spaudos konferencijoje Kalėjimų departamente.

„Dinaminė apsauga Europoje – ne naujas reiškinys, vienokia ar kitokia apimtimi ją pradėjo naudoti daugelis valstybių. Pats pagrindinis jos tikslas – kad žmogus, kuris vykdo apsaugą, vykdytų ir tam tikras socialinės reabilitacijos funkcijas, tada apsauga tampa geresnė tiek nuteistojo, tiek darbuotojo, tiek pačios įstaigos saugumo prasme“, – spaudos konferencijoje sakė departamento direktorė Živilė Mikėnaitė.

Apmokys 500 pareigūnų

Spalį dinaminės apsaugos principų pradės mokytis 30 Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos prižiūrėtojų. Projekto įgyvendinimo metu Kalėjimų departamento mokymo centre nuteistųjų resocializacijos kompetencijų bus apmokyta apie 500 jaunesniosios grandies pareigūnų.

Pasak departamento vadovės, pozityvių pokyčių iš karto tikėtis nereikėtų, tačiau po vienų ar dvejų metų rezultatai jau turėtų matytis.

Pasak departamento vadovės, naujovė užtikrins, kad prižiūrėtoji turės socialinės reabilitacijos įgūdžių. „Prižiūrėtojai, kurie šiuo metu buvo tik tam tikrų nurodymų vykdytojai, dabar turėdami socialinės reabilitacijos žinių galės daugiau bendrauti ir padėti spręsti ir identifikuoti (nuteistųjų) problemas“, – sakė direktorė.

Pasak departamento vadovės, pozityvių pokyčių iš karto tikėtis nereikėtų, tačiau po vienų ar dvejų metų rezultatai jau turėtų matytis.

„Esminis pokytis yra tai, kad keičiasi, didėja kompetencijų reikalavimai bendražmogiškam bendravimui ir bendradarbiavimui, tiek su nuteistaisiais, tiek su kolegomis, ir tuo dinaminės apsaugos specialistu turi būti kiekvienas, kuris ateina dirbti į kalėjimą“, – sakė Kalėjimų departamento specialistė, psichologė Nijolė Martinkevičienė.

Diegti programą Lietuvoje padeda Norvegijos pataisos tarnybų pareigūnų rengimo akademija.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?