Projekto pristatymo metu buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su Aleksandro Stulginskio Universitetu (ASU), siekant gauti profesionalią pagalbą, įgyvendinant agrokultūrinę veiklą įkalinimo įstaigose.
„Žalioji oazė“ – tai nebe pirmus metus visose Lietuvos įkalinimo įstaigose vykstantis socialinis projektas, kurio tikslas yra skatinti teigiamus nuteistųjų ir suimtųjų asmenybės pokyčius per agrokultūrinę veiklą.
Lietuvos kalėjimų departamento vadovės Živilės Mikėnaitės teigimu ši agrokultūrinė veikla yra neformali švietimo priemonė, kuri padeda sukurti estetišką, humanišką aplinką įkalinimo įstaigoje.
„Siekiame išplėsti šią veiklą, suteikti didesnes galimybes kaliniams užsiimti agrokultūrine veikla ir taip skatinti prasmingą kalinių užimtumą atliekant bausmę bei gerinti psichologinį klimatą įkalinimo įstaigose“, – sakė Ž. Mikėnaitė.
Augalininkystė pažadina kūrybiškumą
Nedideliame plote, žemių pripildytose padangose ir medinėse dėžėse yra auginamos daržovės, vaisiai, gėlės. Kalinių užaugintas derlius yra marinuojamas, džiovinamas, gaminamos arbatžolės, prieskoniai.
„Šis projektas yra socialinė reabilitacija kaliniams, nes kai žmogus kažką globoja, jis jaučiasi reikalingas. Kaliniams yra patariama, kokius augalus ir kur sodinti, jie patys prižiūri, augina, laisto, tai ne tik suteikia pagrindines žinias apie augalininkystę, kurios vėliau sėkmingai gali būti pritaikytos už įkalinimo įstaigos ribų, bet ir pažadiną kūrybiškumą“, – teigia socialinio projekto „Žalioji oazė“ vadovas Gintautas Klimavičius.
Naudinga ir dabar ir ateityje
Pasirašius bendradarbiavimo sutartį su Aleksandro Stulginskio universitetu, bus siekiama ugdyti kalinių žinias apie agrokultūrinę veiklą. ASU agronomijos fakulteto dekanas Viktoras Pranckietis mano, kad galima būtų rengti virtualias paskaitas tam, kad kaliniai galėtų stebėti, kokia veikla užsiima studentai. Diegti naujoves bei esant atitinkamos galimybėms rengti išvykas.
„Tai bus naudinga, nes dirbdamas su augalais žmogus tampa geresnis, o ateityje, palikus įkalinimo įstaigą, jis turės už ko kabintis“, – sakė dekanas.
„Užsiimti tokia veikla man smagu, užsiaugini ne tik sau, bet ir kitiems. Praėjusiais metais valgėm savo užaugintų pomidorų šiais metais, jau ragavome ridikėlių ir svogūnų laiškų – skanu. Aš niekada prieš tai nebuvau nieko auginęs, manau, tai padės išėjus į laisvę“, – sakė vienas iš tardymo izoliatoriuje kalinčių vyrų.