Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
2010 01 07

Kaliniams duris į laisvę atvers žaidimas

Kalėjimų departamentas skelbia konkursą sukurti žaidimą kaliniams, kurį nuteistieji žais prieš išeidami į laisvę. Žaidime „Mano kelias 2“ bus imituojamos gyvenimiškos situacijos, o nuo nuteistojo sprendimų priklausys, ar jis žaidime liks laisvėje, ar grįš į kalėjimą.
Kadras iš žaidimo „Mano kelias“.
Kadras iš žaidimo „Mano kelias“. / Kalėjimų departamento nuotr.

„Žaidime sukuriama situacija, kai kalinys lygtinai paleidžiamas iš įkalinimo įstaigos ir metus turi gyventi laisvėje, elgtis teisingai, kad vėl negrįžtų į įkalinimo įstaigą, taip pat jis turi užsidirbti pragyvenimui, susirasti gyvenamąją vietą“, – naujienų portalui 15min.lt sakė Kalėjimų departamento Socialinės reabilitacijos skyriaus vyriausiasis specialistas Gintautas Klimavičius.

Žaidimo situacijos pritaikomos kiekvienam pagal charakteristikas: amžių, išsilavinimą, specialybę ir pan. Programa imituoja situacijas, į kurias jis galėtų pakliūti išėjęs į laisvę ir leidžia jam atlikti sprendimus: kur jis gyvens išėjęs į laisvę, kaip bendraus su draugais, bendradarbiais, socialiniais darbuotojais, policininkais ir t.t.

Projektas buvo teigiamai įvertintas ir tarptautiniu mastu, be to, vienas kriterijų, apsisprendžiant kurti antrą žaidimo versiją, buvo pačių kalinių susidomėjimas, – sakė G.Klimavičius.Tiesa, ne visada būtina elgtis „teisingai“. „Pavyzdžiui, draugas jį kviečia nelegaliai užsidirbti pinigų. Jis gali sutikti ir, tarkime, pirmą kartą jam pasiseka. Gali pasisekti ir antrą kartą, o gali būti sulaikytas ir grįžti į įkalinimo įstaigą. Be to, reikia užsidirbti pragyvenimui, bet neišsekti fiziškai ir psichologiškai. Jei visada elgsis kaip „angeliukas“, daug dirbs ir visada su viskuo sutiks, jis gali išsekti ir papulti į ligoninę“, – aiškino G.Klimavičius.

Pirmoji žaidimo „Mano kelias“ versija buvo sukurta dar 2005 metais, ir nors projektas baigėsi 2008 metais, kai kuriose Lietuvos įkalinimo įstaigose laikomi nuteistieji vis dar žaidžia šį žaidimą. Kadangi projektas buvo gerai įvertintas tiek tarptautiniu mastu, tiek pačių kalinių, nuspręsta jį pratęsti ir sukurti antrąją žaidimo versiją.

Pasak G.Klimavičiaus, pirmoji žaidimo versija buvo „primityvoka“, buvo daugiau rašytinio teksto, be to, jis buvo pritaikytas tik vienai kalinių grupei – vidutinio amžiaus vyrams. Antrojoje versijoje numatoma patobulinti grafinę aplinką, taip pat pritaikyti ją įvairaus amžiaus vyrams ir moterims. Iki šiol žaidimas buvo įdiegtas 5 įkalinimo įstaigose, antrąją versiją numatoma įdiegti 12-oje.

Kalėjimų departamentas jau paskelbė konkursą, kuriame numatyti reikalavimai žaidimui. Konkurso laimėtojas turėtų paaiškėti vasario pradžioje, o žaidimą numatoma sukurti iki metų vidurio. Konkurso vertė – apie 1,5 mln. Lt, jį pilnai finansuoja Europos Sąjunga.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos