Kaip 15min.lt jau rašė, metaliniai kioskai papiktino kaimynystėje gyvenančius vilniečius. Jiems pasirodė keista, kad vietoj žadėtosios rekonstrukcijos į turgaus teritoriją vežami surūdiję metaliniai statiniai.
Kalvarijų turgų valdančios „Kalvarijų turgaus valdymo grupės“ (KTVG) direktoriaus pavaduotoja Ingrida Talžūnienė aiškino, jog kioskai vežami trumpam laikui, kad prekybininkai žiemą turėtų kur prekiauti, nes lauke šalta. O pavasarį prasidės rekonstrukcija, tad dabar investuoti į naujus kioskus nėra tikslinga.
Būtent I.Talžūnienės išsakytas rūpestis prekybininkais kai kuriuos iš jų itin papiktino. 20 metų Kalvarijų turguje prekiaujantis R.Š. (vardas ir pavardė redakcijai žinomi) sakė netekęs amo, kai perskaitė tokius direktoriaus pavaduotojos žodžius. Jo teigimu, turgaus administracija paprasčiausiai meluoja.
„Jau nuo vasaros prasidėjo provokacijos ir psichologinis spaudimas. KTVG vadovai pareiškė, kad visi turi įsigyti kioskus ir pasistatyti savo prekybos vietose, antraip neteks darbo vietos ir bus perkelti į neįrengtą turgaus užkampį arba net iš viso neteks galimybės dirbti turgavietėje“, – pasakojo vyras.
Anot prekeivio, Kalvarijų turguje dirbantys žmonės rinko parašus KTVG direktoriui ir savivaldybei su prašymu nestatyti kioskų, tačiau supratimo nesulaukta – esą prekybininkams tai nebūsianti didelė finansinė našta, o kas negalės – tam turguje ir ne vieta.
„Esame verčiami įsigyti kioskus ir juos tvarkyti savo lėšomis, o tai kainuoja nuo 2 iki 3,5 tūkst. Lt. Nemažai daliai prekybininkų tai labai dideli pinigai, kadangi didžioji dalis čia prekiaujančiųjų yra pensininkai, be to, dėl krizės labai sumažėjo pirkėjų srautas“, – tvirtino vyras.
Prekybininkas stebisi – negi 3 tūkst. Lt investicija į surūdijusį griozdą, kad kelis mėnesius nelytų ant galvos, yra būtinai reikalinga? Esą prekybininkams tai labiau panašu į bandymą jų atsikratyti, kad po rekonstrukcijos kitąmet čia galėtų prekiauti jau kiti.