Seimas šiuo metu svarsto Valstybės tarnybos įstatymo pataisą, kad pilietinio pasipriešinimo kursas būtų privalomas valstybės tarnautojams.
Vyriausybės išvados projektą parengusi KAM siūlo pritarti siekiui, kad žinių apie mobilizaciją ir pilietinį pasipriešinimą įgyti turėtų visi valstybės tarnautojai, tačiau siūlo dar labiau plėsti šios nuostatos taikymą.
Pagal sprendimo projektą, Valstybės tarnybos įstatymo pataisos siūloma atsisakyti, bet tokią prievolę įrašyti į Mobilizacijos ir priimančiosios šalies paramos įstatymą ir ją taikyti didesnei viešojo sektoriaus darbuotojų grupei.
„Apsiribojus tik valstybės tarnautojų mokymais, dalis valstybės pareigūnų ir kitų viešojo sektoriaus darbuotojų, kuriems taip pat reikalingos mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo žinios, šių žinių neįgis, todėl siūlytina plėsti asmenų, kurie būtų įpareigoti išklausyti mokymus, grupę“, – sakoma sprendimo projekte.
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto vadovo Lauryno Kasčiūno iniciatyva Seimas svarsto projektą, kad mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo karo metu mokymo programų anksčiau neišklausę tarnautojai tai padaryti privalėtų per metus nuo priėmimo į valstybės tarnybą.
Pataisos aiškinamajame rašte nurodoma, kad Krašto apsaugos ministerija mokymus apie pasirengimą mobilizacijai, priimančios šalies paramos teikimą, pilietinį pasipriešinimą organizuoja nuo 2006 metų, tačiau jie privalomi tik į civilinio mobilizacinio personalo rezervą įtrauktiems asmenims.