Kėdainiai – į buvusio „darbiečio“ rankas
Kėdainių rajonas turės naują merą. Dabartinis savivaldybės vadovas liberalsąjūdietis Saulius Grinkevičius pralaimėjo rinkimus visuomeninio rinkimų komiteto „Valentino Tamulio komanda – mūsų krašto sėkmei“ kandidatui Valentinui Tamuliui. Už jį rinkimuose balsavo 51,02 procentai rinkėjų, už S.Grinkevičių – 47,91 procentas rinkėjų.
„Nuotaikos yra geros, iš tikrųjų. Pergalė yra pergalė“, – sakė V.Tamulis.
Pergalę rinkimuose, jo akimis, lėmė nuoširdus darbas, susitikimai su rinkėjais. Esą taip pat jį žmonės žino iš darbų, nes jis pastaraisiais metais vadovauja Kėdainių miesto seniūnijai. „Žmonės žino mano nuveiktus darbus, mano charakterį, paprastumą, nuoširdumą, ūkiškumą. Matė, kad komanda yra, tuo labiau, kad po pirmojo turo laimėjome dešimt vietų – tai buvo daugiausia. Tai aš tikėjausi ir antrame ture pergalės“, – aiškino jis.
Su visuomeniniu rinkimų komitetu, kuriam atstovauja V.Tamulis, į Kėdainių rajono savivaldybės tarybą pateko nemažai buvusių Darbo partijos, kurios tėvonija dažnai buvo laikomas šis rajonas, narių. Pavyzdžiui, buvusi merė Nijolė Naujokienė. Pats V.Tamulis irgi buvo Darbo partijos narys.
V.Tamulis planuoja pirmuosius darbus Kėdainių mero poste. Pirmas laukiantis darbas – koalicijos sudarymas. Jo atstovaujamas visuomeninis rinkimų komitetas savivaldybės taryboje planuoja dirbti kartu su „valstiečiais“.
Taip pat V.Tamulis žada imtis šių metų savivaldybės biudžeto priėmimo. Jis iki šiol nėra patvirtintas. Nuošaly jis žada nepalikti ir aplinkosauginių klausimų – nuotekų tinklų ir Zabieliškio sąvartyno.
Padėjo ir K.Tubio situacija
Anykščių rajono meru išrinktas dabartinis vicemeras konservatorius Sigutis Obelevičius. Surinkęs 63,84 proc. rinkėjų balsų, jis įveikė dabartinį merą Kęstutį Tubį, rinkimuose dalyvavusį su visuomeniniu rinkimų komitetu „Kęstučio Tubio sąrašas „Anykščių krašto labui“.
S.Obelevičius jau atšventė pergalę. Klausiamas, ar galvoja apie laukiančius darbus, jis aiškino, kad apie tai galvoti nereikia, nes ir dabar eina mero pareigas. Priminsime, kad K.Tubis yra nušalintas nuo pareigų, jis įtariamas korupcija.
„Pergalę lėmė vienas dalykas – įdirbis – tas, kas buvo padaryta per tuos aštuonerius meravimo metus. Antras dalykas, tai turbūt dabartinio mero situacija. Vis tiek, galvoju, kad tai yra problema“, – kalbėjo S.Obelevičius.
Jo nuomone, valdančioji koalicija Anykščiuose susiformavo dar prieš dvi savaites. Joje gali dirbti partijų, rėmusių jo kandidatūrą antrajame merų rinkimų ture, atstovai. Tai – liberalsąjūdiečiai, socialdemokratai, „valstiečiai“. „Beveik tikras, kad jie bus koalicijoje“, – kalbėjo būsimasis Anykščių rajono meras.
Svarstys skųsti rezultatus
Elektrėnų savivaldybėje kova vyko tarp buvusių bendražygių – dabartinio savivaldybės vadovo Liberalų sąjūdžio atstovo Kęstučio Vaitukaičio ir visuomeninio rinkimų komiteto „Patriotų sąjūdis už Elektrėnų kraštą“ atstovės Silvos Lengvinienės.
Suskaičiavus balsus K.Vaitukaitis gavo 49,79 proc. rinkėjų balsų, o S.Lengvinienė – 49,61 proc. rinkėjų balsų. Konkurentus skiria vos 14 balsų.
S.Lengvinienė svarstys prašyti perskaičiuoti balsus. „Yra žinių, kad keletas balsų tikrai buvo ant ribos. Pagal visas taisykles, jie turėjo būti kaip sugadinti, bet priskaičiuoti K.Vaitukaičio naudai“, – teigė ji.
Jurbarke – save išsikėlusio kandidato pergalė
Jurbarko rajonui ir toliau vadovaus Skirmantas Mockevičius. Jis kandidatu išsikėlė pats ir nugalėjo Liberalų sąjūdžio atstovą Ričardą Jušką. Už S.Mockevičių balsavo 50,94 procentai rinkėjų.
„Džiaugiuosi, kad žmonės pasitikėjo ir leido man toliau tęsti darbus, kuriuos pradėjau prieš ketverius metus“, – kalbėjo jis.
S.Mockevičius sako, kad jo pergalės šventimas yra viešas, atviras, kiekvienas norintis gali ateiti ir jį pasveikinti. Tačiau jis galvoja ir apie kitą kadenciją laukiančius darbus. Tarp jų – miesto apšvietimo atnaujinimo projektas, verslo infrastruktūros gerinimas ir panašiai.
Išlaikė rajono vairą
Skuodo rajone perrinktas konservatorius Petras Pušinskas, įveikęs „valstietį“ Stasį Gutautą. Už dabartinį savivaldybės merą balsavo 52,18 procentų rinkėjų.
Jis aiškino, kad ne tik džiaugiasi su komanda, bet ir aptaria, kas padaryta gerai, kur buvo trūkumų. „Pergalė yra pergalė, bet vis vien žiūrime į priekį“, – kalbėjo P.Pušinskas.
Pirmasis darbas, pasak jo, yra suformuoti darbingą, efektyviai veikiančią koaliciją, kuri nesivaikytų populistinių pažadų. Variantų, kas galėtų dalyvauti valdančiosios koalicijos veikloje, yra įvairių. „Konkrečiai pasakyti negaliu, bet matymų šiokių tokių yra“, – komentavo P.Pušinskas.
Merę aplenkė „valstietis“
Visagino meru išrinktas „valstiečių“ kandidatas Erlandas Galaguz, nugalėjęs ir dabartinę merę Lietuvos laisvės sąjungos (liberalai) atstovę Dalią Štraupaitę. Už jį balsavo 59,49 procentai rinkimuose dalyvavusių rinkėjų.
15min E.Galaguz sakė, kad laimėjo tas, kas ir turėjo laimėti. „Tai yra tikrai didelio darbo dėka“, – kalbėjo jis.
Jis jau švenčia pergalę su savo komanda. Esą apie darbus galvos rytoj. Pirmutinis darbas – koalicinės programos formavimas.
Joje politikas mato jį antrajame merų rinkimų ture palaikiusias jėgas – socialdemokratus, „Tvarką ir teisingumą“, Lenkų rinkimų akcijos ir Rusų aljanso koaliciją „Krikščioniškų šeimų sąjunga“, visuomeninį rinkimų komitetą „Visaginas – tai mes“.
Su D.Štraupaite susisiekti telefonu nepavyko.
Marijampolėje – socialdemokrato atotrūkis
Dėl Marijampolės savivaldybės mero posto kovoja socialdemokratas Povilas Isoda ir „valstietis“ Kęstutis Mažeika. Šiuo metu užtikrintai pirmauja P.Isoda.
K.Mažeika svarstė, kad jo pralaimėjimą lemia tokie dalykai, kaip konservatorių parama socialdemokratų kandidatui. Sprendimus – likti Seime ar eiti dirbti į Marijampolės savivaldybės tarybą – jis priims artimiausiu metu.
Darbai – suplanuoti
Klaipėdos rajono mero rinkimuose pirmauja „valstietis“ parlamentaras Bronius Markauskas. Jo konkurentė – konservatorė Rasa Petrauskienė.
Tapęs meru B.Markauskas neteks Seimo nario mandato. Tačiau jis nemano, kad vadovavimas savivaldybei žemesnis laiptelis jo karjeroje. „Tai, kad aš laimiu, Klaipėdos rajono žmonės manimi pasitiki, manau, kad čia jokio atsitraukimo ar lipimo žemyn nėra“, – kalbėjo jis.
B.Markauskas sakė jau susidėliojęs savo darbus, juos daugiau ar mažiau derino ir su koalicijos partneriais. Per rinkiminį laikotarpį jis pasakojo apvažiavęs nemažai rajono gyvenviečių ir susitikęs su daug žmonių, jam žinoma rajono problematika.
Laukia galutinių rezultatų
Pagėgiai turės naują merą, pakeisiantį Virginijų Komskį. Juo taps arba „tvarkietis“ Vaidas Bendaravičius, arba visuomeninio rinkimų komiteto „E.Kuturio komanda „Už permainas Pagėgių krašte“ atstovas Edgaras Kuturys. Kol kas pirmauja V.Bendaravičius.
V.Bendaravičius sakė, kad tikimybė, kad jis taps meru yra didelė. Tačiau pergalės jis tikino dar nešvenčiantis, lauks galutinių rezultatų. Jis sutiko, kad pergalę rinkimuose jam padėjo priartinti tai, kad juose dalyvavo abu broliai Komskiai – Virginijus ir Kęstas. „Tačiau į antrą turą bet kokiu atveju aš būčiau papuolęs“, – įsitikinęs jis.
Rinkimų kampanija, anot V.Bendaravičiaus, buvo sunki. Jis aiškino, kad iš konkurento negirdėjo nė vieno gero žodžio apie save ir komandą. „Su savo kompanija nieko nedergėme, nė vieno neapšnekėjome. Elgėmės tikrai garbingai ir tvarkingai“, – tikino jis.
Ką kvies į koaliciją, V.Bendaravičius aiškino, kad bus apsispręsta šiąnakt arba rytoj. Tačiau „ne“ jis nesakytų nė vienam, išskyrus E.Kuturio komandą.
„Pergalė yra arti“
Lazdijų rajone dėl mero posto kovoja dabartinis savivaldybės vadovas, atstovaujantis visuomeninį rinkimų komitetą „A.Margelio komanda „Pirmyn!“, Artūras Margelis ir į prezidentus kandidatuojančio premjero Sauliaus Skvernelio patikėtine tapusi „valstietė“ Ausma Miškinienė.
Už A.Margelį pirmajame ture balsavo 28,98 procentai rinkėjų, o už A.Miškinienę – 28,26 procentai rinkėjų. Suskaičiavus pirmuosius balsus, A.Miškinienė užtikrintai pirmauja prieš A.Margelį.
A.Miškinienė neabejojo, kad rinkimų rezultatai jai bus teigiami. Tendencija esą aiški. „Drąsiai galime sakyti: „Pergalė tikrai yra arti“, – 15min teigė ji.
A.Miškinienė sako, kad Lazdijų rajonui reikėjo permainų, drąsaus, jauno, ryžtingo, sąžiningo žmogaus.
Koaliciją „valstiečių“ atstovė žada sudaryti su tomis politinėmis jėgomis, kurios parėmė jos kandidatūrą antrajame rinkimų ture – konservatoriais, socialdarbiečiais ir „tvarkiečiais“.
Rinkimuose kol kas pralaimintis A.Margelis sakė, kad rinkimų tendencija yra aiški, o bus taip, kaip nusprendė žmonės. Nors jis mano dar galėjęs tęsti darbus. Tačiau, kaip aiškino politikas, rinkimuose buvęs vienas prieš visus, rajono politinės jėgos rėmė A.Miškinienę.
Tikisi sėkmės
Mažeikių rajone dėl mero posto varžėsi „tvarkietis“ Vidmantas Macevičius ir konservatorė Lina Rimkienė. Kaip rodo pirmieji Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenys, kol kas V.Macevičius yra gerokai įsiveržęs į priekį.
V.Macevičius sakė kol nėra galutinių rezultatų į savo pirmavimą žiūri atsargiai. Tačiau tikisi sėkmės.
Anot jo, rinkimų kampanija buvo daugmaž normali. Esą kiekvienas kandidatas pasirinko savo taktiką. Tačiau kai kuri rajone naudota rinkiminė taktika, pavyzdžiui, melas, jam buvo nepriimtina.
V.Macevičiaus teigimu, tapęs meru jis siektų atstatyti tikėjimą savivalda. Klausiamas apie galimą koaliciją, jis leido suprasti, kad priimtiniausi jam „valstiečiai“, socialdemokratai.
Rinkimai – 41 savivaldybėje
Sekmadienį vykusių tiesioginių merų rinkimų antrojo turo metu išrinkti 41 savivaldybės vadovai.
19 merų buvo išrinkta kovo 3 dieną vykusių rinkimų pirmajame ture.
Kaip rodo Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenys, iš viso šiuose rinkimuose dalyvavo 41,22 procentai rinkėjų.
Aktyviausiai rinkimuose dalyvavo Lazdijų, Šilalės, Ignalinos rajonų ir Pagėgių savivaldybės rinkėjai.
Pasyviausi buvo Panevėžio rajono rinkėjai. Čia į rinkimus atėjo 27,85 procentai rinkėjų.