Apie pusšimtis į renginį atvyksiančių priešpaskutinių klasių moksleivių dalyvaus paskaitoje apie valstybės gynybą ir kariuomenę, susipažins su batalionu, jo technika bei ginkluote, infrastruktūra, galės pabendrauti su dalinyje tarnaujančiais kariais ir kartu su jais pasivaišinti tikrais kario pietumis.
„Krašto apsaugos diena – tai dar viena priemonė, stiprinanti kariuomenės ir visuomenės ryšį, papildoma galimybė moksleiviams geriau suvokti mūsų valstybės gynybos principus, artimiau susipažinti su Lietuvos kariuomene, kario profesija, daugiau sužinoti apie savo pilietines pareigas ir prievoles,“ – sako krašto apsaugos ministras J.Olekas.
Pirmoji bandomoji Krašto apsaugos diena rengiama pagal šių metų birželį Lietuvos Vyriausybės patvirtintą naujos Karo prievolės įstatymo redakcijos koncepciją, kuri numato įstatymu įteisinti Krašto apsaugos dieną kaip vieną iš švietimo gynybos klausimais priemonių jaunuoliams.
Ateityje Krašto apsaugos dienos renginiuose privalės dalyvauti visi šaukiamojo amžiaus jaunuoliai nuo 16 metų. Jaunuoliai yra skatinami ir savanoriškai domėtis Tėvynės gynybos pagrindais, įgyti praktinių karinės gynybos pradmenų įsitraukdami į Lietuvos šaulių sąjungos veiklą, taip pat ieškoma kitų jaunimui patrauklių supažindinimo su valstybės gynyba formų. Šaulių sąjungos nariai Krašto apsaugos dienos renginiuose galės dalyvauti savanoriškai.
Karo prievolininkams, dalyvavusiems Krašto apsaugos dienos renginyje, bus išduodamas specialus pažymėjimas arba padaromas atitinkamas įrašas karo prievolininko dokumente. Šiuos dokumentus bus privaloma pateikti įsidarbinant valstybės tarnyboje ir kitais teisės aktų numatytais atvejais.
Krašto apsaugos dienos renginius bendrai organizuos KAM, Karo prievolės administravimo tarnyba prie Krašto apsaugos ministerijos, karinio dalinio, kuriame vyks renginys, personalas ir savivaldybių institucijos, administruojančios karo prievolę.