2020 03 26 /23:00

Priverstinis karantinas baigėsi: žmonės paleidžiami izoliuotis namo, imami mėginiai

Po daug diskusijų ir pykčių viešojoje erdvėje sukėlusio naktinio vyriausybės sprendimo visus, grįžtančius į Lietuvą, karantinuoti viešbučiuose, įgyvendinimo, žmonės paleidžiami izoliuotis namuose. Ketvirtadienį vakare iš sostinėje esančio „Crowne Plaza“ viešbučio paleisti asmenys dar turėjo stabtelėti prie mobilaus patikros punkto – čia paimti mėginiai. Jie bus tiriami, idant paaiškėtų, ar žmonės neužsikrėtė naujuoju koronavirusu. Tokia tvarka nuo ketvirtadienio įsigaliojo visose vietose, kur buvo pritaikytas priverstinis karantinavimas.
Mobili laboratorija prie „Crowne Plaza“ viešbučio
Mobili laboratorija prie „Crowne Plaza“ viešbučio / Luko Balandžio / 15min nuotr.

„Procesas startavo, kaip suplanuota, po 20.15 valandos, imami tepinėliai, žmonės paleidžiami namo“, – BNS sakė Vilniaus miesto savivaldybės administracijos vadovas Povilas Poderskis.

Pasak administracijos direktoriaus, ketvirtadienio vakarą namo jau išleista apie 150 iš užsienio grįžusių žmonių.

Savivaldybės duomenimis, priverstinai viešbučiuose ir kitose savivaldybės patalpose buvo izoliuota apie 560 žmonių.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Mobili laboratorija prie „Crowne Plaza“ viešbučio
Luko Balandžio / 15min nuotr./Mobili laboratorija prie „Crowne Plaza“ viešbučio

Klaipėdos miesto savivaldybės užsakytuose viešbučiuose dėl priverstinio karantino buvo apgyvendinta netoli 200 žmonių.

Garsiame Klaipėdos viešbutyje „Navalis“ apgyvendintas Vytautas (tikrasis vardas redakcijai žinomas) teigė, kad sąlygos yra puikios, tačiau glumina nežinomybė.

Vyras iš Didžiosios Britanijos grįžo į Vilnių lėktuvu. Vieną naktį praleido sostinės viešbutyje, paskui buvo atgabentas į Klaipėdą, į „Navalį“. Anot jo, trūko informacijos, kas mokės už tokią „viešnagę“ ar maitinimą.

„Aš visiškai suprantu, kad saviizoliacija būtina, kad grįžę turi būti atskirti. Tikrai nesu prieš, tačiau, kodėl mes dar turime būti viešbutyje, kai grįžę iš keltų paleidžiami į namus?“ – retoriškai klausė vyras.

Anot jo, pernelyg daug nežinomybės slegia. Jis pats mieliau laiką leistų namuose. Žmona ketino su vaikais laikinai apsistoti pas seserį.

„Nuėjau į registratūrą paklausti, kaip dėl maitinimo. Buvau apibartas, sakė kad nevaikščiočiau. Čia iš tiesų visi gyvena po vieną ir susitikimų neturime“, – teigė jis.

Klaipėdietį nustebino ir mero Vytauto Grubliausko žmonos Ingos atsiųstas maisto paketas. „Rūpestį jaučiame, bet norisi žinoti, kiek laiko dar čia būsime“, – sakė jis 15min.

Kaip BNS sakė uostamiesčio meras Vytautas Grubliauskas, ketvirtadienį paleisti izoliuotis namo buvo maždaug 20–30 grįžusiųjų iš užsienio.

„Išleidinėjama tam tikromis grupėmis, nes trūksta personalo, kuris turi teisę imti mėginius, apsirūpinęs visomis apsaugos priemonėmis. Pas mus trys brigados dirba laivuose ir trys – mobiliajame patikros punkte“, – sakė V.Grubliauskas.

VIDEO: Imami tepinėliai prieš paleidžiant į saviizoliaciją namuose

Antradienį įvestas priverstinis karantinavimas sukėlė kai kurių grįžusiųjų pasipiktinimą, trečiadienio naktį tarp viename sostinės viešbutyje izoliuotų asmenų buvo kilusios muštynės.

Ministrui pakeitus karantino sąlygas, ketvirtadienį į namus paleidžiami iš užsienio grįžę žmonės, laikinai apgyvendinti viešbučiuose ir kitose savivaldybių patalpose. Prieš tai bus imami jų mėginiai koronoviruso tyrimams.

Pakeitus priverstinio karantinavimo tvarką, į Lietuvą grįžtantys žmonės, turintys tam sąlygas ir sutinkantys su keliamais reikalavimais, gali izoliuotis savo pasirinktose patalpose.

Tie, kurie nesutiks pasirašyti, jog laikysis izoliavimo reikalavimų, nėra Lietuvos piliečiai ar neturės tinkamų patalpų, 14 dienų izoliaciją praleis savivaldybių parengtose patalpose.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis